23 července, 2024

Mojevlast.cz

Ukončeme vlastizrádné politiky a vraťme Čechy Čechům

Ano se kácí, krysy budou opouštět loď

Nikdy, neklesla podpora hnutí ANO tak prudce jako nyní. Že by Češi procitli a přišli na to, že lidé, kteří se netají tím, že jsou celý život orientování na peníze, si přišli jen pořádně vydělat?

Koronavirová pandemie a nepopulární opatření nejspíš vykonala své. Když se k tomu přičte trestní zátěž premiéra Babiše a korupční skandály v hnutí ANO, které pomalu dohání proklamace o protikorupčním hnutí, které Andrej Babiš propagoval jako novou alternativu je jasné, že míra trpělivosti u mnoha lidí už přetekla.

Brněnská korupční kauza politiků z hnutí ANO asi probudila mnohé “ANO fanatiky”. 

Agentury se skleněnými koulemi už věští pád pro hnutí ANO, který reklamní politici s nabídkou “modrého z nebe a prázdnou skořápkou” už jen tak svým marketingem reputaci “ANO modličů” nezachrání. Mnoho naslibovaného nejen, že není, ale dokonce jeden z hlavních cílů, a to snižování státního dluhu se stal pro ortodoxní “věřící” v hnutí ANO doslova noční můrou.

To, jak nestihli všechny vlády za posledních třicet let zadlužit Čechy, tak hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem uskutečnili pod závojem pandemie za několik měsíců.

“Nebylo co vyrabovat, tak se bralo na dluh.”

Zoufalé a neobhajitelné nákupy zboží přes „noname“ firmy, výměny ministrů a další hrůzy, které nikdo nečekal se staly skutečností všedních dnů.

Češi budou za nedlouho dlužit nejspíš místo jednoho biliónu, hnedle dva. Asi je jasné, že se vše dá dělat lépe, ale otázka zní, zdali to Babišovi ministři nemohli udělat ještě hůř.

A protože jsme skutečně nejhorší v mnoha parametrech, nabízí se myšlenka i na to, kdo je tou ekonomickou obětí, a kdo si na neštěstí druhých královsky vydělal a měl z pandemie doslova žně.

Opět ve vrací do hry stará parta tradičních politiků z ODS, proslulých korupčními skandály. ODS společně s KDUČSL budou pro Piráty jednou z alternativ, která bude mít s pirátským kodexem asi veliký problém. Ale všichni proti Babišovi nemusí být to pravé, o co volič stojí.

Mnohým ANO politikům dochází, že euforie růstu procent dávno skončila a přichází doba, kdy hnutí ANO bude nutně přicházet o dobité mandáty. Právě boj o pozice na kandidátních listinách může způsobit paniku u těch, kteří se nedostanou na volitelná místa. Spouštěčem pro mnoho kandidátů z hnutí ANO, kteří jsou na nevolitelných místech, může být faktický pokles volných korýtek, a proto už někteří vyhledávají pozice na kandidátkách jiných politických stran, které budou usilovat o přízeň voličů v letošních volbách.

Honba za mocí může vygenerovat velké stádo uprchlíků, kteří opustí hnutí ANO jen proto, aby zahráli ruskou ruletu v jiných stranách, které pomýšlí na možnost získat poslanecký mandát.

Krysy opouští loď jako první a zdá se, že jich nebude málo.   


 

Copyright © Chráněného autorským právem | Newsphere by AF themes.