Antigenní testy jsou vyhozené peníze?

Z řad expertů stále více zaznívá varování, že spoléhání se na antigenní metodu není dobré. Virolog Ivan Hirsch z Akademie věd je jeden z odborníků, kteří metodu antigenních testů dokonce doporučují úplně opustit.

„Antigenní testy mají většinou citlivost jen asi 20-30 % oproti PCR. Musíme postupně, ale co nejrychleji, přejít na plošné testování pomocí PCR, které je mnohem citlivější a odhalí mnohem více nakažených jedinců v naší populaci,“ uvedl pro Český rozhlas Plus Hirch.

Vláda včetně Blatného sice za antigenními testy jednoznačně stojí, sám ministr Blatný ale připouští, že se na ně nedá zcela spoléhat. „Ve chvíli, kdy jste třeba byl otestován jako negativní v úterý a ve středu ráno vám není dobře, tak to neznamená, že nemůžete mít covid,“ uvedl Blatný.

Všem, kteří jsou zdraví a mají paměť v pořádku musí vrtat hlavou šílené nákupy AG testů z Číny, které leží ve vládních skladech a nyní se trousí potichu ven, na testování státních úředníků.

Další nesmysl, který funguje na 20-30% ukazuje, že se epidemie šíří dál, protože přibývá lidí, kteří si po AG negativním testu uděli test PCR a byli pozitivní na Covid 19.

Mají se tak zakrýt nákupy Babišovo ex-ministrů, přes noname společnosti, které jen vypraly státní peníze pro VIP podnikatele s lidským neštěstím, nebo jsou ti, co organizují opatření proti epidemii v ČR jen političtí patolízalové, amatéři, pokrytci a loajální darmožrouti?

Dnes již malé děti ví, že AG test zjistí, že otestovaný si již na Covid 19 vytvořil vlastní protilátky, tak i vojáku Švejkovi je jasné, že nemoc již prodělal. Taková informace je pro boj s epidemií zajímavá nejspíš jen pro bandu pražských byrokratů. Ti si hrají se svou statistikou plnou nepřesných údajů sloužící jen ke stále se měnící vládní propagandě, která utratila na dluh celé jmění a má na svém kontě zhoršenou kvalitu života pro budoucí generace.

Podobné příspěvky