23 července, 2024

Mojevlast.cz

Ukončeme vlastizrádné politiky a vraťme Čechy Čechům

Arenberger rezignuje. Zdravotnictví znovu převezme Adam Vojtěch

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger končí. Úřadu se ujme staronový ministr.

Petr Arenberger v úterý rezignuje na post ministra zdravotnictví, oznámil premiér Andrej Babiš. Post převezme bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
 
Arenberger ohlásil na 11. hodinu tiskovou konferenci. Ministr zdravotnictví končí poté, co Seznam Zprávy odhalily nesrovnalosti v jeho majetkovém přiznání. Arenberger nepřiznal desítky nemovitostí a příjmy z klinických studií.
 
Bývalý ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petr Arenberger se stal ministrem 7. dubna, kdy ve funkci nahradil dětského hematologa Jana Blatného.
 
Ačkoli bylo Arenbergerovo vládní angažmá krátké, vydržel v úřadu déle než „podzimní“ ministr Roman Prymula, kterého už po 38 dnech položila noční schůzka na Vyšehradě. Arenberger se kvůli nepřiznanému majetku musí poroučet za míň než padesát dní.
 
Přední český dermatolog úřadům v minulosti hlásil jen zlomek svého majetku. Třeba jeho majetkové přiznání za rok 2019 má jen tři strany. Poté co na nejasnosti upozornily Televize Seznam a Seznam Zprávy, najednou „zázračně zbohatl“. Nové majetkové přiznání z konce loňského roku, které Arenberger podal už jako ministr zdravotnictví, má 16 stran. Dokument vypočítává 65 ministrových nemovitostí a vedlejší příjmy téměř 30 milionů korun. Několik budov a desítky hektarů půdy vlastní například v Korycanech na Mělnicku.

 

Jaké králíky bude tahat z klobouku Andrej Babiš příští týden, zatím asi neví ani on sám.

Copyright © Chráněného autorským právem | Newsphere by AF themes.