Češi jsou promoření víc než jinde

V Česku se na Covid-19 střídají odborníci regálového marketingu jak na běžícím pásu a výsledky práce vlády jsou odpovídající. Každý 2,5tý člověk, který dorazí na test, je pozitivní.

Když k tomu připočítáme nedozírné ekonomické ztráty a nebývalé utrácení peněz končících v USA a Číně pod taktovkou Babišovo vlády, tak budou mít mnozí občané na dlouhá léta na co vzpomínat.

Dnes už je očividné, jak špatně Babišova vláda začátkem prosince rozhodla, když rozvolnila opatření ve chvíli, kdy počet pozitivních případů činil přibližně 5000 za den, a podíl na provedených testech byl nad dvaceti procenty. Pitom odborníci před otevřením restaurací a obchodů varovali. Hlasitý byl i poradce Andreje Babiše, epidemiolog Roman Prymula, kterého Babiš jako ministra zdravotnictví odrovnal za několik dnů působení v úřadu. Nic nepomohlo, politický populismus bude pro lidi pokračujícím nebezpečím, které se zvyšuje a navyšuje se rostoucí ekonomickou zkázou.

V současné politice asi platí více se zalíbit davům, než odpovědně a prospěšně rozhodovat.

Zatímco jinde velmi dobře chápou nebezpečí a ekonomické dopady, tak česká vláda si důsledky svého jednání podle všeho stále neuvědomuje. Opravdu smutnou postavou je v pořadí další ministr zdravotnictví Jan Blatný, jehož svědomí muselo dostat velkou ránu.

Za vše je přitom zodpovědný předseda vlády Andrej Babiš, který se snaží vše přehazovat na odporníky, které následně ze zákulisí kosí svým populismem regálového  marketingu.

Koronavirová čísla na Štědrý den jsou ještě horší, než predikovali odborníci a stále rostou stejně jako astronomické narůstání státního dluhu.

 

Podobné příspěvky