Mohou mutace vyvolat i těžší průběh onemocnění?

Brazilská mutace

Nejnovější mutace viru pochází pravděpodobně z Brazílie. Brání se proti ní zejména Velká Británie, která s jihoamerickou zemí aktuálně omezuje i dopravní spojení.

Britská mutace

Nová mutace koronaviru se objevila jako první ve Velké Británii, která kvůli ní zavedla přísnější opatření a řada zemí ještě více omezila se Spojeným královstvím možnosti cestování. Nevyvolává těžší průběh nemoci a případy už se objevují také u nás.

Dánská mutace u norků

Zde se koronavirus  objevil také u zvířat. SARS-CoV-2 se vyskytl u norků v Dánsku. Vláda se rozhodla celou populaci těchto zvířat z bezpečnostních důvodů vyhubit, celkově šlo o 17 miliónů kusů, které nechala vláda zakopat a posléze spálit k vůli ohrožení kontaminace spodních vod.

Česká mutace není známa

V Česku, které je považováno okolními státy za hrozbu a patří k zemím s jednou z nejhorších epidemiologických situací se snad ani nikdo mutacemi moc nezabývá. Celý zdravotnický systém, řízený jako firma zaznamenává dlouhodobé přetížení a informace občanům vláda sděluje přes již v pořadí třetího ministra zdravotnictví, kdy si veřejnost stěžuje, že nedostává objektivní informace o tom, jak úspěšně vláda řídí epidemii jako firmu.


Satira

Nová vakČína od ministerstva OBRNY

VÝROČÍ VRAŽDY KMOTRA MRÁZKA. POLICIE VÍ, KDO JE JEHO VRAH