Hamáček řeší jak ČSSD udržet u koryt

Předseda Jan Hamáček, přivedl ČSSD až do dnešní zoufalé situace a hrozí v řadě další volební debakl, protože socialisté nemusí projít v letošních volbách do Poslanecké sněmovny.

Dnes se Hamáček ptá členů s kým jít do voleb?

Vedení ČSSD řeší před říjnovými sněmovními volbami dilema, jak se udržet nad pětiprocentní hranicí pro udržení koryt ve sněmovně. Kdysi jedna z nejsilnějších politických stran s historií posledních třiceti dnů obestřená korupcí a kmotry hledá cestu,  jak získat zpět voličskou přízeň v situaci, kdy může reálně hrozit, že nepřekročí pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny.

Historicky to byl právě Hamáček, který jako předseda ČSSD namočil stranu do vlády s hnutím ANO, což rozdělilo ČSSD na dva nesmiřitelné tábory. Mnozí. kteří varovali před invazivním hnutím ANO v čele s bývalým komunistou, podporovaným obřím kapitálem a spolupracovníky StB v zádech, dnes už v ČSSD nejsou a úspěšně kandidují za jiné subjekty.

Rozvrácená ČSSD  organizuje dnes anketu, ve které členové ČSSD mají na výběr seznam všech sněmovních stran, spolu s dalšími partajemi, jako třeba zelenými nebo levicovým hnutím Budoucnost, které by mohli označit za vhodného partnera.

Bohužel i dnes mocenská struktura v ČSSD bude mít poslední slovo, mnoho kmotrů stále ovládá ze zákulisí loutky, které v ČSSD zůstávají. Protože mnoho lidí s vlastním názorem z ČSSD odešlo, bude nejspíš další anketa jen formální fraškou z celé řady rozhodnutí loutek, které hlasují na povel svých kmotrů s osobními zájmy.

To, že mají socialisté již jasno a celé vnitrostranická akce je pouhá formalita dokladuje stranický dotazník, který možnost členům vyjádřit se ke konkrétním jménům, která by mohla posílit kandidátky ČSSD. Mezi doporučenými jmény je například někdejší europoslanec Jan Keller, bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický,  nebo vybraní odboráři.

Podle názoru některých členů klesá ve straně chuť jakkoli se angažovat a přibývá i těch, kteří jednoduše nezaplatí příspěvky, a tím automaticky končí jejich členství.

S Hamáčkem se potápí celá ČSSD už od počátku spolupráce s agresivním a populistickým hnutím ANO, které přišlo dobýt nejen veřejné rozpočty, ale také voliče, kteří od ČSSD stále ve větší míře odvrací.

Vyhlazení ČSSD přišlo dvakrát v komunálních volbách, kde uteklo od strany téměř dvě třetiny voličů. Další totální porážkou byly volby do Senátu, kde socialisté neohájili jediný senátorský post a situace po novém roce ukazuje, že odliv členů dál pokračuje.