“Kdo lže, ten krade”

Než se Babiš a Blatný nechali očkovat proti covidu, dostali varování

Krátce před importem prvních vakcín do Česka dostalo Ministerstvo zdravotnictví analýzu auditorů, že očkování proti koronaviru, k němuž veřejnost upírala velké naděje, není dostatečně připraveno.
Čtyři dny před tím, než si premiér Babiš a ministr zdravotnictví Blatný nechali píchnout první dávku vakcíny, přišlo varování, že s masivní očkovací akcí proti koronaviru budou problémy.
Na Ministerstvo zdravotnictví doputovala analýza auditorské společnosti Ernst & Young, kterou si Blatného resort objednal a zaplatil za ni 396 tisíc korun bez DPH.

Interní dokument, který mají Seznam Zprávy k dispozici, a o kterém informoval i Deník N, na téměř šedesáti stranách popisuje, jak je stát na logisticky extrémně složitou akci připraven. Uvádí se v něm, co je potřeba všechno udělat, aby očkování obyvatel proběhlo hladce. Nebo jak zajistit pro očkování dostatečné kapacity.

To nedůležitější shrnuli experti z Ernst & Young do čtyř odstavců. V nich napsali, že příprava očkování proti covidu-19 byla až do posledních týdnů roku 2020 nedostatečná.

Zkritizovali také, že nemocnice, praktičtí lékaři nebo distributoři nemají do poslední chvíle před spuštěním očkování konkrétní informace. „Nejsou proto schopni garantovat naplnění ambiciózních plánů,“ píše se v analýze Ernst & Young.

číst dál na seznamzpravy.cz…


Už v prosinci přitom pracovníci Ernst & Young psali, že vše probíhá se zpožděním. Politici, ale místo přiznání pravdy lhali. Premiér Babiš navíc napadal kraje, že za to mohou a zdůraznil, že Karlovarský kraj je nejhorší.

Já jsem zaplatil Karlštejn, hřímal Babiš aneb Další výstup profi lháře

Podobné příspěvky