Kořeny papalášství z dob socialismu

Jako by toho nebylo málo ve státě prolezlém korupcí, klientelismem jehož ostuda čas od času obletí celý svět. Přídomky Švejků a dalších postaviček pak nachází slovníky cizích zemí, které se pozastavují nad rozvinutou formou “svobody a demokracie” v Čechách.

Koho by napadlo, že po třiceti létech “demokracie a svobody” se bude opět vracet socialistický papaláš, aby si v zóně VIP přednostně uspokojil za zády všech své soukromé potřeby nejlépe na účet někoho jiného. České papalášství může být označováno jako obyčejný hyenismus, který provozují často vážení úředníci, politici a jejich příbuzní, či dobří známí.

To v jakém stadiu vývoje se nachází společnost Čechů mnozí označují různě.

Bordel, anarchie, křivda, hyenismus nebo jen papalášství, které přetrvává v kruzích bývalých komunistických prospěchářů a jim podobných. Novodobá šlechta žijící často ze státních peněz právě ve věku, který jejich socialistickou minulost lehce dokresluje musí nejspíš úplně vymřít, aby nová generace v tak masivním měřítku negenerovala tolik únavných skandálů, jako například při rozdělování vakcín proti Covid 19.

Taková je naše “svobodná” společnost.

Média v minulých dnech upozornila na několik případů, kdy lidé s konexemi dostali pokoutným způsobem vakcínu proti covidu-19. Ti, co byli odhaleni argumentovali tím, že tak učinili, aby chránili lidi, s nimiž musí ze své pozice jednat. V době mobilních telefonů, internetu a komunikačních technologií, kdy jsou všichni on-line se z úst ministerských lékařů, právníků a inženýrů tohle neposlouchá úplně dobře. Ledažeby potřebovali mluvit za zády druhých, nebo se potřebovali setkat při předání něčeho, co nelze poslat oficiální cestou. Ale to jsme opět v Augiášově chlévě, který nejspíš právě této skupině zlojedů připadá jako běžná norma chování slušného člověka. 

Změnilo se něco k lepšímu?

Asi největším výsměchem všem občanům je současná vláda v čele s hnutím ANO, které už léta vykřikuje, jak zatočí s korupcí a klientelismem v čele s premiérem ČR Andrejem Babišem, který jako bývalý kovaný komunista má s minulou dobou prohnilých prospěchářů své zkušenosti. Statistiky, ale vypovídají o pravém opaku. Klientelismus a korupce v Čechách dál kvete. V některých oblastech je patrný i nárůst.

Jak to Babiš myslel s tou korupcí, zkorumpované pravici s těmi zloději a podvodníky, o kterých dokolečka jen mluví?

Ale přitom pro všechny co si myslí, že jsou ti potřební existuje legální cesta, jak americkou vakcínu získat.

Počítá s tím i očkovací strategie.

Píše se v ní, že seznam prioritních skupin pro očkování je možné rozšířit o skupiny obyvatel či zaměstnanců. Dotyční se ale musejí obrátit na příslušné ministerstvo a to žádat hlavní hygieničku. Na ní je vyhodnotit protiepidemický přínos očkování daného zaměstnance či skupiny zaměstnanců či jiných osob a udělit, či neudělit souhlas.


Ale opět vítězí bezpáteřní obcházení pravidel  a morálních zásad, které mlčky pokrytečtí Češi tolerují. Možná i proto si v Kocourkově všichni zlojedi pohodlně dál lebedí na účet všech tupců a hlupáků, kteří je bezmezně  a slepě podporují.


 

Podobné příspěvky