Korunu prožírá Korona

Kdo lže, a kdo mluví pravdu, co dál. Jaký je recept na to, jak zvládnout koronavirrovou nákazu?

Holým faktem je skutečnost, že na nový chřipkový vir nikdo nemá jednoznačnou odpověď. Na jedné straně po světě volně pobíhají infekční jedinci nakažení novým koronavirem a bezstarostně jej roznáší v populaci a na druhé umírají lidé, kteří se ještě před několika dny těšili ze života.

Mnoho lidí si neumí odůvodnit celou situaci a popsat srozumitelně, o co tady jde? Vědecké kapacity se ztrácí v cizojazyčných názvech, které si veřejnost jen těžko umí přeložit do mateřského jazyka. A politici z blbého nápadu si z koronaviru udělat PR, dnes lomí ruce po té, co se vir nekontrolovatelně šíří po poplulistických opatřeních, která zatím jen prokazatelně vedou celou ekonomiku do zkázy. Politiků se zatím podařilo pekelně zadlužit naší zem a dali vydělat všem, jen ne vlastním lidem, kteří je živý. Už je asi každému úplně jasně, že politika posledních třiceti let přivedla ekonomickou soběstačnost ke zkáze a zoufalé závislosti na zemích, které si s Čech udělali svou další kolonii novodobých otroků, kteří dělají za suchý chleba a vodu a těší se z toho, že si mohou kecat co chtějí, protože je vlastně už vůbec nikdo neposlouchá.

Tři potvrzené informace o koronaviru, které může každý ovlivnit

  • působí na každého jinak, a proto se nedá lehce odhalovat – preventivně chránit sebe a blízké
  • vysoké nebezpečí znamenají bezpříznakoví roznašeči – vyhýbat se všem zbytným kontaktům
  • platí jen kvalitní údržba vlastní imunity – vitamíny, čaje a dostatek tekutin

Tři rady pro svěží mysl

  • nečíst mediální politickou propagandu neodborných řečníků
  • spoléhat především na sebe, vlastní rozum a ověřené názory odborníků
  • v případě potřeby spolupracovat s lékaři a hygieniky

Snad se konečně politici přestanou plést do práce odborníků a začnou místo soustavné předvolební “hnusokampaně” dělat to, co je potřeba, než slibovat to, co všechno zadarmo rozdají lidem po té, co jim vytahají oklikou peníze z kapes na všechny nesmysly, které jim před volbami naslibovali.

V dnešní poprivatizační době snad už není nikdo, kdo by lacinému regálovému marketingu věřil.

  • rozkradlo se do mrtě národní hospodářství
  • utržené peníze ze zlodějských privatizací se rozfofrovaly
  • přebujelé plýtvání a rozmarné hospodaření dovedlo nenažrané kmotry k astronomickým dluhům, které budou splácet příští generace

 

Podobné příspěvky