Krachující ČSSD chystá vlastní koalici proti Babišovi

Po vzniku bloků na pravici a středu se do hledání spojenců pustila i zoufalá vládní ČSSD, která se v komunálních a krajských volbách už propadla na historické minimum a v mnoha městech a krajích si vůbec neškrtla a nemá jediného zastupitele. ČSSD bude bojovat o to, aby nebyla zcela vymazána z politické mapy.

O spolupráci stojí sociální demokraté se Stranou Zelených. Zapojit chtějí i regionální hnutí. Je tak vidět, že úpadek ČSSD bude možná tentokrát už totální.

Všichni chtějí konkurovat Babišovo hnutí ANO, ale u ČSSD podle předvolebních průzkumů není jisté, že překročí pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny, a tak své spoluhráče může stáhnout do propadliště dějin. Konec konců strana Zelených již v propadlišti je, a tak nemá ani co stratit.

V posledním volebním průzkumu z listopadu 2020 agentura Median přisuzovala ČSSD překvapivě sedmiprocentní zisk. Hranice potřebná pro vstup do Sněmovny je pak pět procent.

Zelení se do Sněmovny a v posledních volbách v roce 2017 nedostali, získali totiž jen pouhé 1,46 procenta hlasů místo potřebných 1,5 procenta, a tak nedostali ani státní příspěvek.

Zelená rádoby levice s mnoha korupčními skandály v čele z kauzou Davida Rátha možná osloví alespoň hrstku voličů, tak aby ČSSD alespoň prolezla s odřenými zády do sněmovny a neskončila ne smetišti politických dějin.

Podobné příspěvky