Lidi jsou, ale slibované vakcíny ne

Premiér Andrej Babiš (ANO) není spokojen s tím, jak se v Česku pomalu očkuje.

To, co zvládli odborníci a specialisté v Čechách za dva týdny, tak v Izraeli dělají za jeden den, kde naočkují až 90 tisíc lidí. V Čechách jen okolo 75 tisíc za 160 tisíc dodaných vakcín. Prý je mají na druhou dávku pro ty očkované…

Rychlost vakcinace je podle něj nedostatečná. Tvrdí, že je špatně, když ze 169 tisíc vakcín, které do Česka došly, bylo použito podle oficiálních údajů jen 70 tisíc. Babiš chce, aby dávky vakcín byly využity dříve, než budou dodány další.

Sám premiér Babiš podle médií žádné pochybení ze své strany necítí, ale vládu a úřady snad řídí on, nebo je to nějaký jiný Babiš?

Když porovnáme okolní země, tak je evidentní, že dodávky z EU jsou o proti světu až zoufale nedostatečné. I proto se Maďarsko obrátilo na Čínu, aby rychle uspokojilo potřeby svých občanů. Dříve než se probudí “blbostmi se zabývající” Evropská komise, může se klidně stát, že okolní státy budou s očkováním končit a Evropa se ocitne v izolaci a celý svět muset pomáhat “neschopným exotům”.

Česká republika není na EU závislá jen ekonomicky, ale totálně rozvrácený systém v ČR ukazuje, že zde nefunguje téměř vůbec veřejná infrastruktura ani z padesáti procent, jako v nejvyspělejších zemích.

Od zdecimované armády, policie, hygienických stanic je celá veřejná infrastruktura téměř nefunkční. A přitom mají všichni práce jak na kostele. Efektivita je velmi ubohá.

Když připočítáme přebujelou korupci, která se za vlády Babiše podle mezinárodních průzkumů opět zvyšuje, tak není divu, že pšenka kvete všem, ne těm poctivým.

Politické mafie zaměřené na osobní prospěch svých kmotrů  působí téměř všude, kam se člověk podívá. A někde jsou dokonce podporovány orgány státní moci, které jim kryje záda. Skandály jsou jen pouhou špičkou ledovce obludného monstra, které se za třicet let vyvinulo za přispění “elit národa”.

Zkažení lidé mohou dělat jen zkaženou politiku.

O tom, že Česko se v mnohých oblastech dá úspěšně srovnávat s rozvojovými zeměmi se nikdo nahlas nechlubí, ale to bude realita, která byla zahájena cestou masivního rozkrádání hospodářství v privatizacích nemajících ve světě obdoby, kdy bylo povoleno krást za bílého dne v neomezené míře, a to v různých mutacích probíhá dodnes. Už není co prodávat, tak se dělají dluhy, které překročily už dva biliony a raketově rostou za tleskání politiků, kteří prožírají stovky miliónů v projektech bez návratnosti, ale naopak se tvoří nové a nové mandatorní výdaje, které neberou konce.

Chudí a nemocní Češi mohou jen čekat se zalomenýma rukama na mocipány z EU, až přijdou na řadu, protože vlastní potenciál mají hluboko pod bodem mrazu. A místní politici budou dary z EU rozdělovat s klientelismem jim vlastním. V Čechách jste bez známých mimo hrací plochu. I proto možná lidé začali po třiceti létech chodit do ulic.

Babišovo “Bude líp” se během osmi let změnilo na “Bude hůř”, a to ještě před pandemii koronaviru, která torzo České ekonomiky definitivně dorazila za pomocí všech vládnoucích politiků, kteří se čepýřili tak dlouho, až jsme se ocitly úplně pr*eli. Okolní země veřejně uvádí, že před Čechy své obyvatelstvo ochrání a zavírají hranice. Nyní se vláda chová, jako by se jich koronavirový průšvih v čele s Babišem vůbec netýkal.
Asi platí staré přísloví: “Zatloukat, zatloukat, zatloukat.”
Od politiků je pravda slyšet asi jen když spí. Politické chrápání  starců odpovídá současným výsledkům.

autor:MIRI


Martin Kuba
@Kuba_Martin

Čau

hlásím nejen z Jihočeského kraje, že přestal fungovat ISIN. To je informační systém kam máme zadávat ty očkování. Nechci pořád prudit, ale den před spuštěním rezervačního sytému to není úplně ideální stav. Konec hlášení.

Podobné příspěvky