30 května, 2024

Mojevlast.cz

Ukončeme vlastizrádné politiky a vraťme Čechy Čechům

Nahá učitelka před dětmi rozhazuje hlínu do rytmu hudby. Video pobouřilo obyvatele Prahy 7

K pořádnému rozruchu došlo mezi obyvateli Prahy 7. Vystoupení performerky a pedagožky Kateřiny Olivové z Akademie výtvarných umění (AVU) bylo přítomné i dětské publikum, ač šlo o velmi explicitní představení – umělkyně byla nahá a do zvuku elektronické hudby rozhazovala hlínu okolo sebe. Její počínání zachycuje video kolující po sociálních sítích. Reakci Olivové redakce CNN Prima NEWS zjišťuje. PR specialistka AVU Petra Švecová ale upřesnila, že performance se konala na zahradě AVU, nikoliv v dětském koutku, jak bylo na sociálních sítích prezentováno.

Nahota je s uměním spojena od prehistorie

Redakce kontaktovala s žádostí o vyjádření i zástupce AVU. „Performance probíhala v rámci studentské akce ‚Slay the Patriarchy’, pořádané v den, který veřejnost slaví jako ‚čarodějnice’. Dle slov autorek bylo jejím smyslem otočit zažité role. Místo upalování čarodějnice (symbolu potrestání nepodřízené ženy) byla rozbita piňata z hlíny, která ale obsahovala semena rostlin – ta se tak při rozbití uvolnila do zahrady a dala vzniknout novému životu,“ vysvětlila PR specialistka AVU Petra Švecová.

„Co se týče nahoty, k níž mířily dotazy a komentáře na sociálních sítích, můžeme jen konstatovat, že je s uměním spojena od prehistorie až do současnosti a pro autorku performance je i klíčovým vyjadřovacím prostředkem. Performance probíhala na zahradě AVU, ne tedy v dětském koutku, jak bylo na sociálních sítích mylně uváděno. Přítomnost dětí v publiku by nebyla možná bez dohledu jejich zákonných zástupců,“ dodala Švecová.

Policie redakci CNN Prima NEWS sdělila, že případ prošetří.

zdroj:Nahá učitelka před dětmi rozhazuje hlínu do rytmu hudby. Video pobouřilo obyvatele Prahy 7 – CNN Prima NEWS (iprima.cz)

Copyright © Chráněného autorským právem | Newsphere by AF themes.