Ne všechny země EU solidárně vyhostily Rusy

Slovensko krátce po otevření Vrbětické kauzy v rámci solidarity s Českem uvedlo, že vyhostí tři ruské diplomaty. Podle slovenského premiéra Eduarda Hegera (Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti) mají sedm dní na opuštění země. Bratislava tak reagovala na krizi česko-ruských vztahů. Slovensko bylo první zemí, která tímto způsobem vyjádřila solidaritu s Českou republikou.

Slovensko následovaly pobaltské země. Litva, Lotyšsko a Estonsko solidárně nařídily čtyřem ruským diplomatům, aby opustili jejich území. Podle agentury Reuters o tom informoval litevský ministr zahraničí Gabrielius Landsbergis.
Americký ministr zahraničí Antony Blinken vyjádřil několik dní po znovu otevření Vrbětické kauzy podporu Česku ve sporu s Ruskem.
Kdo by si myslel, že evropští „západní přátelé“ projeví svou solidaritu vůči Česku, stejně jako země z Pobaltí, tak by se hodně zmýlil. Německo, Francie, Polsko, Itálie, Španělsko a Řecko a další země EU svou solidaritu vůči Česku neviděli asi tak důležitou jako země, které nezaváhaly a ruské diplomaty vyhostily.
„Z dějepisu Češi ví, že západní země historicky malou a bezbrannou Českou republiku opakovaně zradily a připustili na našem území zabrání Sudet, dalšího území, okupaci i válku, výměnou za vlastní klid a pohodlí v kapitalistickém pelíšku, který dnes vyhřívá ruský plyn.“

Když pomineme historickou pravdu, tak rozpaky nad rozlitým Vrbětickým mlékem odborníci hodnotí s tím, že Hamáček předvedl ostudu, která nemá ve světě obdoby.

Hamáčka veřejně odborníci označují jako nedouka a trumberu.

Seznam Zprávy přinesly svědectví člena ČSSD, kterému vicepremiér Jan Hamáček potvrdil, že skutečně hodlal vycestovat do Moskvy…

zdroj:seznamzpravy.cz