23 července, 2024

Mojevlast.cz

Ukončeme vlastizrádné politiky a vraťme Čechy Čechům

Privatizační zlodějny jsou hanbou našeho státu, pod taktovkou ODS

“Slibujeme, že vás pokaždé okrademe”, ano privatizace z dílny ODS by se dala volně přeložit jako jeden z mála splněných slibů strany, která je jako parazit prolezlá státní správou a samosprávou celé České republiky a v současné době navíc přehledně ovládá všechna politická místa, která umožňují zadlužovat Čechy astronomickou rychlostí, za nebývale originálního důvodu, kterým je hlavně válka, která vznikla bez přičinění Čechů mimo Evropskou unii. Zatím co válka na Ukrajině  zadlužuje Čechy nejrychleji v celé Evropě, tak v okolních zemích toto téma, s takovou hysterií neprožívají a někteří pomáhají podle svých ekonomických možností a bez rujinování vlastní ekonomiky.

ODS a její členové jsou nositelé největších ekonomických podvodů i běžných zlodějin ve stovkách miliard, které podlomili českému průmyslu kolena, a na místo slibované prosperity pod vedením převlečených socialistických prospěchářů, veksláků a parazitů se majetky a celé výrobní kapacity rozprodali, nebo prodali rovnou zahraničním investorům, kteří si fungující a prosperující podniky vyvedli do svých portfolií a Česká republika přišla o stamiliardové příjmy. Výnosy z privatizace opět ve stovkách miliard ti stejný členové ODS opět rozfofrovali, až po privatizaci nezbylo zhola nic.

Dnes ti samí členové ODS rabují Českou republiku dál, ale už není co ukrást, tak jedou na dluh. A vůbec nezahálejí. Už překročili dávno třetí bilión korun dluhů, které za ně všichni občané budou splácet. Mnohým na zaplacení dluhů po ODS nebude stačil celý život, ale ODS zadlužuje Česko dál a dál. Za zbraně, které údajně končí na Ukrajině se každý měsíc utrácí miliardy, protože je ta válka.

Mnohým vůbec nedochází, že kdyby válka nebyla, tak by neexistoval jediný důvod pro takové šílené utrácení a zadlužování nás všech. To, že okolní státy EU se k utrácení do cizí války příliš nehrnou současná vláda Patra Fialy dokonce kritizuje. Ke všemu stačí jen málo. Vyvolat paniku a strach v lidech, že nás Putin napadne a je odůvodněné utrácení, které se točí v bezedné spirále dluhů s neomezenými čísly. Přitom politiky si lidé platí proto, aby řádně hospodařili a nikoli jen bezhlavě utráceli jen proto, že existuje důvod, který pro jiné země důvodem není.

Privatizace Mostecké uhelné společnosti dospěla včera, po pětadvaceti létech, k nepravomocnému rozsudku. Pravomocný čekejme zhruba do pěti let. Mezitím někteří aktéři kauzy stačili zemřít či být odsouzeni ve Švýcarsku, a dokonce si tam odsedět i trest. Český stát se za tu dobu ve Švýcarsku nepřihlásil o 12 miliard a stále chová jakousi naději, že alespoň získá miliardy tři. Toto je skutečný (a nechtěný) pomník devadesátých let.

Jeden příklad privatizační zlodějiny se v mnohém podobá současným praktikám utrácení veřejných peněz, které si každý den Fialova vláda půjčuje a zadlužuje Česko jako jednu původně z nejméně zadlužených zemí v rámci Evropy.

Opět si mnozí vůbec neuvědomují, že být okupantem v cizí zemí je nepřijatelné stejně jako věřitelem, který se díky svému postavení stává ekonomickým okupantem, navíc s bonusem v podobě úroků a možnosti mnoha dalších nástrojů jak si ekonomicky podmanit celé státy na dlouhá léta v novodobých koloniích.

Jaký je rozdíl mezi válečným a ekonomických okupantem?

Kromě toho, že válečný okupant je ten zlý a koná nespravedlivé a zavrženíhodné aktivity, které každý odsuzuje, tak ekonomický okupant (věřitel), který vysává a likviduje celou ekonomiku dlouhá léta je za své půjčování chválen, je mu děkováno a navíc vlastně pomáhá rozvrácenou ekonomiku dál rozvracet novými půjčkami, o který ví, že je dlužník nikdy nesplatí a má ho v hrsti a své své moci.

Tomu všemu  dnes ODS ve velikém přispívá, v míře více než nadbytečné.

 

 

 

Copyright © Chráněného autorským právem | Newsphere by AF themes.