Prospěcháři pořád lžou, mnozí jdou po žebrotě

Po třiceti létech svobody a demokracie, kdy se společnost opíjela možnostmi svobody pohybu, soukromí a vlastnictví mnohým uniklo, že lhaní komunistické diktatury pomalu střídá lhaní chamtivých zbohatlíků zneužívajících systému. Ti co dříve lhali ve jménu Komunistické strany v socialistických mediích, bohužel často se dokonce jedná o bývalé komunisty, dnes rozdávají karty demokratickým médiím jimiž krmí ovečky vedené k poslušnosti a falešné spokojenosti.

Kde jsou bývalí komunističtí funkcionáři, kteří po celé zemi rozhlašovali jako členové ODS, že za pár let doženeme životní úroveň našich západních sousedů?

Co dnes bývalí soudruzi dělají, jako majitelé zprivatizovaného státního majetku a zarputilci svobody a demokracie?

Z mnohých se mávnutím kouzelného proutku stali členové demokratických stran, úspěšní a vážení podnikatelé, nebo dokonce pravicoví politici s tím, že nikdy nepodnikali a chodili jen po komunistických schůzích.

Jak je na tom Česká republika po probuzení třicetiletého očekávání naplnění slibů může dnes posoudit každý, kdo zažil socialismus ve své obludné podobě a nechce se do něj nikdy vrátit.

Ale těm, kteří přivedli naši zemi do dluhů a totálně rozvrátili soběstačnost a ekonomickou nezávislost mohou lidé ještě dnes poděkovat, protože ze svých vil a paláců stále významně ovlivňují veřejný život všech poctivých lidí, kteří už dnes nejsou z běžného platu užít mnoho garantovaných svobod, pro něž bojovali a cinkali na náměstích klíči. Jsou i tací, kteří bydlí v panelácích a dojíždí na svá vydržovaná luxusní sídla i do zahraničí.
Dnes už klíče nikdo nepotřebuje. Česká republika je nejen totálně vyrabovaná po té, co její ekonomické dveře vyrazili otcové privatizací a zlojedi tohoto národa pro hladové západní investory, kteří si užili úžasně laciný výprodej. Ale rabování pokračuje dál v podobě projídání veřejných rozpočtů na dluh, který přerůstá již dva bilióny korun. Tyto hloupě nasekané dluhy budou draze splácet budoucí generace. Pak ryche zjistí, že už nezbyde ani na navoněnou bídu pro komedianty a pokrytecké patolízali okusující plesnivý krajích zlevněného chleba.

autor: MIRI 

 

Podobné příspěvky