Schillerová chce zabránit rozvratu veřejných financí

Skočil Babiš na špek ODS?

Každý ušetří. Babišova marketingová zkratka “nápad” na nižší daně dorazili Ferjenčík s Jurečkou svými přílepky, které sněmovnou prošly nad rámec vládního návrhu.

Schillerová chce zrušit slevu, která by pomohla lidem s nízkými příjmy. Svou snahu odůvodňuje možným rozvratem veřejných financí, který by se nejvíce dotknul právě politiků z hnutí ANO, kteří nemilosrdně dobili kraje a radnice měst a obcí a museli by začít dělat nepopulární opatření a začít skutečně šetřit jako ve firmě.

Vzhledem k tomu, že se postupně ořezávají investice, a to by už dál nestačilo,  tak by mnoho politiků za hnutí ANO muselo začít ořezávat i mandatorní výdaje a sáhnout i k propouštění úředníků a zaměstnanců samospráv.
To by hnutí založeném na populismu a politickém marketingu probralo ze spánku i jejich  ukolíbané voliče na heslech, které vykládají jak bude líp.

“Svého času jsem věnoval veškerou energii i ztrátu popularity konsolidaci bilance rozpočtu, když nám hrozila dluhová spirála. Populisté si ze mě za to udělali střelnici. Ta práce je vniveč a já upřímně lituji každého, kdo bude muset uklízet hromady hnoje A.Babiše a A.Schillerové, ” popsal zoufalou situaci  na sociálních sítích Miroslav Kalousek z TOP09.

To, že Babiš opět přepálil svůj marketingově řízený populismus a postaral o pozornost všech Čechů jistě účel splnilo, ale kam se budou řítit veřejné rozpočty si uvědomila zoufalá ministryně financí, která už nezvládne populistické výkřiky ANO marketingu zametat pod koberec a bude škemrat u senátorů, aby rozhodnutí sněmovny zvrátili.
“Zvýšení slevy na poplatníka, které bylo schváleno společně se snížením daně z příjmu, je podle mého názoru chyba. Mít obojí prostě není možné. Požádám proto Senát, aby návrh upravil a zvýšení slevy vypustil, uvedla na Twitteru  zoufalá Schillerová.
Z opozičních lavic ale zní,  že sleva na poplatníka pomůže nízkopříjmovým lidem a je výrazně levnější než návrh poslance Babiše, který je nesmyslným a hlubokým řezem do veřejných rozpočtů s devastačními účinky.

Skočil Babiš na špek ODS, když mu fiala nabízel, aby splnil své předvolební sliby?

Podobné příspěvky