23 července, 2024

Mojevlast.cz

Ukončeme vlastizrádné politiky a vraťme Čechy Čechům

Schillerová hlásí schodek 194 miliard

Schodek rozpočtu pod vedením Babišovi vlády za první čtyři měsíce letošního roku dosáhl 192 miliard korun.

Podle ministerstva financí  je částka  spočítána od ledna do dubna.

Nejvyšší dubnový deficit od vzniku samostatného Česka v roce 1993 je další prvenství, které si připočítá ke svému účtu politická reprezentace, která zaplavila celou zemi předvoleními  sliby o tom, jak Bude líp a jak zatočí s korupcí a klientelismem v Česku. Zajímavé, že  na konci března činil schodek 125,2 miliardy, tak duben je pro ekonomy hrůzostrašný propadák.


“Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přiznal, že loni zjara nakoupil devět tisíc respirátorů za 777 korun za kus. Jde o předražený nákup, který zařadil Nejvyšší kontrolní úřad do své aktuální analýzy loňských nákupů ochranných pomůcek,” uvedl server neovlivni.cz


Přinejmenším okolo podezřelých firem napojených na politiky, které náhle získaly pandemické zakázky za stamilióny, bude ještě určitě hodně slyšet.

Největší položku na výdajové straně rozpočtu i nadále představují populisticky navyšované penze před volbami, které Babiš prodal jako marketing, který na důchodce zafungoval perfektně . Výdaje meziročně vzrostly o 7,04 miliardy korun, respektive o 4,1 procenta, na 178,71 miliardy korun.
Mimo jiné i obdarovaní senioři  podle výpočtů Národní rozpočtové rady významně přispěli k tomu, že Česko již v roce 2024 kvůli vývoji veřejného dluhu tvrdě narazí na takzvanou dluhovou brzdu.

Aktuální rozpočet za celý letošní rok počítá se schodkem 500 miliard korun. 


Mnoho podnikatelů může už několik let v přímém přenosu sledovat, jak prosperují firmy politiků, kteří do politiky nechtěli, nekradou, nelžou a nikdy neodstoupí.

 

Copyright © Chráněného autorským právem | Newsphere by AF themes.