Sesadit Babiše nikdo už nechce

Na kabinet Andreje Babiše se valí kritika snad ze všech stran. Podle odborníků  demise vlády by teď ničemu nepomohla.

Babiše a jeho kabinet kritizuje i opozice, ale k vyslovení nedůvěry vládě se ale nechystá. Jedním z důvodů může být i to, že prezident Zeman je ve srovnání s předchozím premiérem Sobotkou vůči Andreji Babišovi velice schovývavý a jeho vládu drží nad vodou zuby nehty.

Politici říkají, že konec vlády by teď nadělal víc škody než užitku. Nikdo z politiků moc nepreferuje, aby se ke slovu dostal prezident Miloš Zeman, který je znám svými úřednickými manévry.

V tuto chvíli není možné termínově stihnout předčasné volby a není ani platný volební zákon.

Výměna ministra zdravotnictví by znamenala jen jeho zabydlování se ve funkci do voleb.

Politolog Tomáš Lebeda uvádí, že Babišově vládě se objektivně nedaří, a přístup k boji s pandemií považuje za tristní.

„Přesto si myslím, že změna vlády v tento okamžik by nebyla dobrým řešením. Pandemie si vyžaduje rychlé rozhodování a míru efektivity rozhodování, což už nyní trpí tím, že máme menšinovou vládu, která se musí dopouštět různých kompromisů.“


Vše nasvědčuje tomu, že arogantní vládnutí bude pokračovat a do voleb a dají se očekávat známé eskapády Babišova PR týmu, který voličům slíbí doslova cokoliv, jen aby dostal mocichtivého miliardáře opět ke klíčům od extrémně zadlužené státní pokladny, ze které se sypou korunky z ohromujícího a stále rostoucího duhu .

Výjimkou nemusí ani koblihy plněné uherákem, které budou mnozí  splácet hodně dlouho.

Není nad to si reklamní  a nevolební kampaň odečíst z daní. 

 


 

Podobné příspěvky