Slovenské restaurace otevřely i přes zákaz.

Některé slovenské restaurace od úterý navzdory zákazu otevírají své vnitřní prostory. Vzorem jsou Česká opatření, umožňující otevírat restaurace v režimu, který vláda mění za pochodu a opozice ji za to hlasitě kritizuje.

Premiér Igor Matovič mluví o anarchii, podnikatelé zas o nedostatečné vládní pomoci.

„Přátelé, máme 8 dní na to, abychom svobodně podnikali – i navzdory nějaké pokutě a represi. Reálné informace, které máme, říkají, že přibližně 16. prosince 2020 nastane lockdown, zřejmě do 7. ledna 2020,“ zveřejnila na Facebooku slovenská iniciativa Bojujeme za naše gastro.

Na Slovensku je 12 tisíc gastroprovozů.

„My se nejdeme bouřit, stavět se na zadní. My chceme poukázat na náš stav, přežíváme, nevíme, co bude dál, musí s tím prostě něco dělat.

 

V Čechách d středy budou muset restaurace zavřít ve 20 hodin. Majitelům podniků se to vůbec nelíbí.

Na pondělím jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) informoval o zkrácení otevírací doby restaurací, barů a klubů do 20 hodin. To znamená, že provozovatelé budou muset zavřít o dvě hodiny dříve než nyní. Nové opatření bude platit od středy.
Už nyní se objevují hlasy, které obdobně jako na Slovensku s chaotickými prohlášeními českých politiků nesouhlasí.
Výřečný premiér Babiš zřejmě dostal od svých marketingových poradců “bobříka mlčení.” Nejspíš “ANOPORADCI” vycítili veliký problém, který by mohl hnutí ANO poškodit.

Lepší je slibovat a plkat osm let o tom, že bude líp.

Ale makat, když jde do tuhého je často problém, kterému se marketingové hvězdy obloukem vyhýbají.

Podobné příspěvky