30 května, 2024

Mojevlast.cz

Ukončeme vlastizrádné politiky a vraťme Čechy Čechům

Slovenský premiér Fico byl postřelen

Bratislava – Slovenský premiér Robert Fico byl dnes podle listu Denník N postřelen, když po výjezdním zasedání vlády ve městě Handlová vyšel mezi lidi. Pravděpodobného útočníka policisté zadrželi, napsal list. Podle slovenské televize ministerského předsedu převážejí do nemocnice v Banské Bystrici, která je od Handlové vzdálena zhruba 65 kilometrů.

Denník N uvedl, že jeho reportér slyšel několik výstřelů a viděl, že premiéra poté členové jeho ochranky zvedají ze země, nakládají do vozidla a odvážejí. Samotný incident reportér nezaznamenal.

Podle svědků několik výstřelů padlo, když Fico přišel k lidem, kteří ho vítali. Následně politik padl k zemi.

Místopředseda slovenské sněmovny v reakci na postřelení premiéra na neurčito přerušil zasedání parlamentu, který dopoledne na své mimořádné schůzi začal jednat o novém zákonu o veřejnoprávní televizi a rozhlasu.

Čeští politici odsuzují postřelení Fica, podle Fialy násilí nelze tolerovat

Čeští politici odsuzují útok na slovenského premiéra Fica. Premiér Petr Fiala (ODS) označil zprávu za šokující. Násilí nesmíme tolerovat a nesmí mít ve společnosti místo, napsal Fiala na síti X. Modlím se za Roberta Fica, napsal šéf hnutí ANO a bývalý předseda vlády Andrej Babiš.

Podle slovenské televize ministerského předsedu převážejí do nemocnice v Banské Bystrici. Pravděpodobného útočníka policisté zadrželi, napsal Denník N. Podle svědků z místa střelby několik výstřelů padlo poté, co Fico přišel k lidem, kteří ho vítali. Následně politik padl k zemi.

“Zpráva o postřelení slovenského premiéra Roberta Fica je šokující. Přeji panu premiérovi, ať je co nejdříve v pořádku. Násilí nesmíme tolerovat, nesmí mít ve společnosti místo,” uvedl Fiala.

“Násilí do politiky nepatří. Nepatří vlastně vůbec nikam. Útok na slovenského premiéra jednoznačně a důrazně odsuzuji,” uvedl vicepremér Vít Rakušan (STAN). Další místopředseda kabinetu Ivan Bartoš (Piráti) napsal, že ho informace šokovala. “Kategoricky odsuzuji jakékoli násilí. Věřím, že se celá situace co nejdříve vyšetří a premiér Fico bude brzy v pořádku,” uvedl.

Babiš označil zprávy ze Slovenska za strašné. “Modlím se za Roberta Fica, hodně sil jemu, všem jeho blízkým i celému Slovensku,” napsal.

zdroj:  ČTK

Copyright © Chráněného autorským právem | Newsphere by AF themes.