|

„Spolčili jste se s ďáblem,“ slýchá od voličů Jurečka

Byla to právě TOP 09, která v minulosti roztříštila KDU ČSL, aby si o pár let s ODS skočili kolem krku, nebo se jedná jen o poslanecká korýtka, na která by už nemusela Pekarová s Jurečkou dosáhnut po tom, co předvedli voličům?


Reportéři Seznam Zpráv strávili den v kampani s šéfem lidovců a zjišťovali, jaké sklízí doma v Olomouckém kraji ohlasy.
Článek

Olomouc se probouzí do shonu dalšího pracovního týdne. Krátce po šesté ráno rychle ustupuje tma. Lampy v areálu fakultní nemocnice ale ještě svítí a osvětlují několik postav s krabicemi v ruce.

„Dobrý den, můžu vám nabídnout malou sváču na cestu?“ podává muž hnědý sáček čtyřicátnici, která se unaveně plouží ulicí. Někteří zdravotníci odcházejí domů po noční, jiní spěchají, aby je na směnách vystřídali.

„Děkuju. Jestli se toho dožiju, tak to sezobnu. Jdu z noční, moc nevnímám,“ pousměje se zdravotní sestra a v ranním „svačináři“ poznává Mariana Jurečku.

Šéf lidovců se v posledních týdnech v roznašeče svačin proměnil už několikrát. S dalšími kolegy z koalice Spolu jich v pondělí rozdá asi šest stovek. „Dělám to tak pravidelně od roku 2008, dávno před tím, než se Andrej Babiš zjevil v politice,“ vysvětluje exministr zemědělství v narážce na předvolební koblihy hnutí ANO.

Jako politik s dvaceti lety zkušeností ví, že kontaktní kampaň musí být také efektivní. „Jdeme třeba na nádraží v Hranicích nebo v Lipníku. Odjezdy prvních vlaků ve 3:50 ráno. Je to praktické. Jsem schopný za velmi krátký čas oslovit velké množství lidí,“ pochvaluje si Jurečka.

V pondělí lidé ze sáčku rozbalí jablko a tyčinku, jindy třeba chléb s paštikou. Leták Spolu nechybí nikdy. Pokud mají zájem, mohou si jej později přečíst. „Zatím nevím, koho budu volit. Nechci volit někoho, kdo je teď u moci. Chci někoho nového. Nejsem spokojená,“ popisuje lékárnice Jana.

číst dál…

zdroj:„Spolčili jste se s ďáblem,“ slýchá od voličů Jurečka – Seznam Zprávy (seznamzpravy.cz)

Podobné příspěvky