V Berouně řekli na plno proč nefunguje očkování

Podle odborníků se nejspíš Babišovi řízení vakcinace už dávno vymklo kontrole.


Proč nejde očkování? V nemocnici popsali, jak to Babišův tým připravil

Vakcinaci řídí tři státní informační systémy, k tomu je vždy i nemocniční. „Příprava softwaru je skandální, systémy spolu nekomunikují,“ tvrdí Sotirios Zavalianis i jeho manažeři, kteří provozují nemocnice v Hořovicích a Berouně.

Tohle je totální chaos, sklízíme ovoce populismu.

Těmito slovy ohodnotil v rozhovoru pro Seznam Zprávy vládní kroky v boji s koronavirem majitel středočeských nemocnic v Hořovicích a v Berouně Sotirios Zavalianis. Podnikatel ve zdravotnictví Babišovu kabinetu vyčítá, že tak jako už několikrát v předchozích měsících obětoval vše krátkodobým politickým cílům, než aby se skutečně poctivě a efektivně věnoval boji s nakažlivou nemocí.

„Dělají politiku jen na krátkodobé efekty, aby byl na pár hodin klid. Oheň sice dále hoří, ale jde o to, aby ten kouř nebyl tolik vidět,“ používá Zavalianis příměr. Výsledkem podle něj je stále rostoucí zoufalost lidí, kteří se už neztotožňuji s vládními opatřeními a hledají kličky, jak je obejít.

zdroj:číst dál na seznam zprávy…


KOMENTÁŘ MOJEVLAST.CZ

Hloupost lidí nezná mezí

Proč mnohým  nebylo v minulosti podezřelé, že člověk, který celý život vydělával veliké peníze a nezastavil se nikdy a před ničím, bude mávnutím kouzelného proutku lidumilem, symbolem poctivosti a spravedlnosti, za “vlastní vydělané” peníze postaveným protikorupčním hnutím” s názvem ANO. Asi nejlépe to stručně a po lopatě vysvětlil i pro méně chápavé v několika větách bývalý premiér, který jistě dobře ví o čem mluví Miroslav Topolánek.

zdroj:ČT

Kromě toho, že nefunguje to, co marketingově politici jen na oko slibují se otevírají další logické otázky.
  • Kdo kontroluje jak a kam plynou veřejné peníze?
  • Kdo a za jakých pravidel vybírá firmy, které pracují pro stát? 
  • Kolik inkasují mimo režim zákona o zadávání veřejných zakázek firmy, které pracují  pro stát?
Už jen fakt, že se firmy nevybírají v klasických výběrových řízeních může vzbuzovat podezření o tom, zdali se na ministerstvech hospodaří s péčí řádného hospodáře. 
V minulosti se na ministerstvech rozdaly pochybně zakázky za drahý zdravotnický materiál, který ani neměl potřebné parametry pro použití v ČR za stovky miliónů. A navíc ještě na dluh, který budou splácet daňový poplatníci několik generací.
To, že rozdávání státních peněz jede už téměř rok bez kontroly a utratily se miliardy veřejných peněz bude v budoucnu jistě veliké téma, které může dál posunout českou republiku v měření korupce ještě níž, než se dostala za Babišovo řízení státu jako firmy, kdy se míra korupce s vládou protikorupčního hnutí ANO zhoršila.

Česko si mezi zeměmi na žebříčku korupce pohoršilo o pět pozic

Podobné příspěvky