Vadí už i procházka s kávou. Vláda zakázala prodej v kelímku z okének

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v pátek na tiskové konferenci uvedl, že vláda zakázala prodej nejen alkoholických, ale i nealkoholických nápojů z výdejových okének restaurací. Lidé si tak nemohou koupit například ani kávu nebo čaj. Ministr chce zabránit tomu, aby se lidé procházeli s kelímky a jídlem. Vláda tak chce lidem znepříjemnit vánoční trhy, aby zůstali doma.

„Není to omyl. Cílem je, abychom nechodili po vánočních trzích a po ulicích s kelímky a jídlem,“ komentoval Blatný opravené znění čtvrtečního usnesení vlády. Zdůvodnil to tím, že restaurace takto prodávaly nápoje, které by se jinak prodávaly ve stáncích například na vánočních trzích. Konzumace občerstvení na trzích je ale zakázána. Opatření se podle ministra nevztahuje na prodej přes okénko do auta.

Usnesení původně zakazovalo „prodej alkoholických nápojů v případě prodeje z provozovny stravovacích služeb zákazníkovi mimo její vnitřní prostory“. Čtvrteční, opravená verze usnesení vlády hovoří o rozlévaných nebo na místě připravovaných nápojích k okamžité konzumaci a nespecifikuje, že by se mělo jednat pouze o alkoholické nápoje.

Vláda omylem zakázala všechny nápoje vyjma balených

V původní verzi usnesení ale vláda ve čtvrtek omylem zakázala provozovnám stravovacích služeb veškerý prodej rozlévaných a na místě připravovaných nápojů k okamžité konzumaci. Podle ministerstva vnitra šlo o tiskovou chybu, kterou napravilo.

Opravená verze na rozdíl od původní obsahuje u příslušného zákazu doplnění, že zákaz platí v případě „prodeje z provozovny stravovacích služeb zákazníkovi mimo její vnitřní prostory, např. výdejové okénko“. Jen přes okénka mohou podle aktuálních pravidel restaurace prodávat od 20:00 do 05:59 hodin.

číst dál…

zdroj:https:novinky.cz

Podobné příspěvky