Vystačí na všechny druhé očkování?

Říká vláda lidem pravdu?

Objevují se výroky o tom, že druhé očkování už na všechny nejspíš nevyjde a celá pompézně ohlašovaná očkovací akce se před rozjezdem nejspíš zastaví.

Čau @ZdravkoOnline.Pfizer prý příští týden dodá jen 67% objednaných vakcín. Další dva pak 80%. Fakt nechci prudit, ale pak už ministr musí lidem říct, že tohle fakt nebude stačit ani na přeočkování těch z ledna a očkování seniorů 80+ z registru se příští týden fakticky zastaví. uvedl hejtman Martin Kuba (ODS) na svém twitteru
Přitom účinnost první dávky vakcíny proti koronaviru od společnosti Pfizer není tak vysoká, jak uvádí výrobce. Tvrzení pochází z úst  hlavního izraelského koordinátora boje proti koronaviru.  Nachman Aš se odvolává se na statistiky, kdy se mezi obdobím po podání první dávky a čekání na druhou infikovalo  koronavirem 12 400 Izraelců.

Než se v organismu rozvine imunita, může uplynout 10 i více dní.

Firma Pfizer loni v prosinci oznámila, že její vakcína má po první dávce účinnost jen 52 procent a po druhé dávce už slibovaných 95 procent.

Za necelý rok zmatků a improvizace je v České republice už třetí ministr zdravotnictví za hnutí ANO.

Vše více připomíná výměnu loutek na provázcích, které se za krátký čas úplně poškodí, než kvalitní a systémovou práci zkušeného manažera s jasným cílem a splněnými cíli v reálném čase.

Poslední  vývoj řešení pandemie se spíš podobá nesplněným přáním a výkřikům  do tmy špatného politika, který řídí stát jako svoji firmu.

Po akcích vlády uskutečněných za poslední rok zůstávají dluhy, které budou splácet příští generace.

Podle Marka Petráše, který stál v čele týmu pracujícího na české vakcíně, nic nepokazíme, když se ke druhému očkování proti koronaviru přistoupí i po třech měsících po první dávce. Petráš byl vládním zaměstnancem a jeho loajalita může být pochopitelná. Zároveň může sloužit vládě jako berlička pro odůvodnění nevysvětlitelných informačních opožděních o skutečném stavu dodávek vakcín pro Českou republiku. Nákupy, které půjdou zřejmě také na stále rostoucí státní dluh jsou jistě složitější než nákupy za hotové.

Lhaní a fabulování  v politice je v posledních létech takové množství, že lidé se ve snůškách nesplněných slibů a lží přestávají orientovat. Významně roste všeobecná nedůvěra v oblasti národního zdraví při velkorysém utrácení stamiliónů bez výběrových řízení nejen za zdravotnický materiál s pochybným původem země a kvality, dodávaný pochybnými firmami bez minulosti.

Odpovídá nepředstavitelný dluh vyrobený politiky aktuálně jedněm z nejhorších výsledků nejen v EU?

Rabování veřejných rozpočtů a dotací , rozprodání státního majetku za stovky miliard v pochybných privatizacích a raketově rostoucí státní dluh je vizitkou všech polistopadových demokratických vlád.

Je v Čechách mezi slovy: 

“svoboda a demokracie = podvody a zlodějina”?

Podobné příspěvky