30 května, 2024

Mojevlast.cz

Ukončeme vlastizrádné politiky a vraťme Čechy Čechům

Jen málo z kauz Fialovi ODS, které dlouhá léta tíží občany České republiky

ODS, se vykřesala po listopadové revoluci z části chartistů, členů Občanského fóra, ale mnoha dalších prospěchářů a zlojedů. Mnozí občané v polohách podnikatelů se později ukazují jako bývalí komunisté, kteří se z pozic ředitelů státních organizací po privatizacích realizovaných z pera ODS stávají váženými podnikateli a vstupují do ODS, aby pokračovali v bohatnutí a nekonečném privatizování všeho, na co jen si prstem ukáží.

V tip o tom, v jaké politické straně je nejvíce bývalých komunistických prospěchářů je v dnešní době trochu mementem, které nás stále dobíhá v různých konotacích.

Zdá se, že společným jmenovatelem dnešního mravního a ekonomického úpadku České republiky je především ODS, které pod vedením Václava Klause provedla divokou fázi privatizace, kde se doslova za bílého dne raboval státní majetek, zejména státní podniky a lukrativní pozemky.

Za největšího zlojeda v historii České republiky označil miliardář Janeček jako Václava Klauze (bývalého předsedu ODS a tak zvaného otce privatizace). Byl to právě Klaus, který spustil ekonomickou transformaci pod hranou zákona, aby za několik dalších let odmítnut nabídku čestného předsedy ODS a odešel se slovy, že to není ta ODS, kterou zakládal.

Je faktem, že privatizační běs měl trvat jen několik málo let, ale ODS v různých podobách v privatizacích všeho, co se dá i nedá pokračuje dodnes. Dokonce si ODS na své okázalé utrácení nestydí půjčovat a zadlužovat všechny občany České republiky astronomickými dluhy, které se už překulily do závratné sumy překračující tři bilióny korun. Zaklínadlem pro posvěcení nemravného utrácení a porušení všech předvolebních slibů, které dali současní koaličníci všem občanům se stalo téma Války na Ukrajině. Od té doby Fialova vláda neústupně tvrdí, že jsme ve válce, a že se Putin nezastaví. Takové jasnovidectví by si nejspíš nedovolili ani největší věštci na naší planetě.

Protože ODS téměř vždy při svých vládách zatnuta do státního rozpočtu výraznou sekeru, jak z výnosů privatizací, tak likvidací důchodového účtu a dalších aktiv, tak není divu, že šílené utrácení připomínající rabování pokračuje i dnes, kdy se ODS vrátila k moci. Pro utrácení existuje rukojmí a tím je záchrana naší země před strašákem války na Ukrajině, kterého se ale v Evropě nejvíce bojí Fialova vládní koalice. Například EU státy Slovensko a Maďarsko, které s Ukrajinou přímo sousedí, se Putina zjevně nebojí a rozhodli se, že pomateně sypat peníze za zbraně do války nebudou.

Kdyby se ukázalo, že rozšíření války na Českou republiku bylo liché, tak by zcela jistě pominuli jakékoli důvody pro tragické likvidování a zadlužování České republiky prostřednictvím „Ministryně války“ Černochové, která ne náhodou je opět členkou ODS, která ve jménu války utrácí peníze občanů nebývalým tempem po stovkách miliard s bonusem gigantických dluhů a úroků, které po ni zbudou.

Zadlužování a likvidace české ekonomiky jede dál na plné obrátky, firmy krachují, živnostníci končí pod „Ochrannou rukou“ ODS s falešnými hesly „Nenecháme nikoho padnout“.

Takové rabování se dá s trochou nadsázky přirovnat k poválečnému stavu poraženého Německa po druhé světové válce.

Asi uzavření kruhu může být i v jedné z kampeliček, kterou dnes politici označují jako pračku na peníze členů ODS, kde se za záhadných okolností ztratili peníze pro Ukrajinu, za něž měly být dodány zbraně. Aktuálně živou kauzu ještě více okořenil premiér Fiala, který porušil zákon tím, že neuvedl „svůj vklad“ do kampeličky, který byl 950 tisíc korun, aby z něj neměl žádný výnos, protože limitem pro výnosy byl jedem milión. Že by Fialovi chybělo pouhých padesát tisíc na to, aby dosáhl na výplatu zhodnocení vkladu?

Snad malý vhled do jen několika málo kauz ODS ukáže občanům České republiky objektivní informace, které sbírají renomované společnosti už dlouhá léta.

PROČ MÁ NEJVÍCE KAUZ TA ODS ?


Aféra financování ODS
Václav Klaus a Lajos Bács a Radjiv M. Sinha
1997
ODS
Aféra financování strany mrtvými dárci a netransparentními účty v zahraničí, která vyústila v tzv. „sarajevský atentát“ na Klause.

Aféra Kořistka
Stanislav Večerka a Marek Dalík
2004
ODS
Kupování hlasu Kořistky pro hlasování o důvěře vládě.

Kauza plzeňských práv
Milan Kindl, Ivan Tomažič, Marek Benda, Ivana Řápková a další
2009–
ODS
V r. 2009 se objevila řada nesrovnalostí na Fakultě právnické ZČU. Byla odhalena řada plagiátorství závěrečných prací včetně práce bývalého proděkana Ivana Tomažiče a případy desítek studentů, kteří školu „vystudovali“ za podezřele krátkou dobu – mezi nimi i přední členové policie či politici Marek Benda, Milan Chovanec nebo Ivana Řápková.

Kauza Drobil
Pavel Drobil, Dušan Fibingr, Martin Knetig a Libor Michálek
2010
ODS
Machinace s veřejnými zakázkami na SFŽP.

Kauza ProMoPro
Alexandr Vondra
2011
ODS
Nevýhodné zakázky při přípravě předsednictví EU.

Amnestie Václava Klause
Václav Klaus, Petr Nečas, Zdeněk Koudelka, Pavel Blažek
2013
ODS
Ukončení řady kauz závažné hospodářské kriminality a korupce.

Kauza ovlivňování dopravních zakázek v Olomouckém kraji
Robert Knobloch,

Michal Zácha
2023
ODS
V roce 2023 byli detektivy z Národní centrály proti organizovanému zločinu obviněni v kauze ovlivnění dopravních zakázek na Olomoucku. Robert Knobloch (ODS) měl být jednou z hlav zločinecké skupiny, kterou s ním vedl další člen ODS Michal Zácha. Podle tajně pořízených nahrávek spolu nyní už bývalý náměstek hejtmana Olomouckého kraje Zácha a lobbista Robert Knobloch řešili nejen ovlivňování dopravních zakázek, ale třeba i výběr nového ředitele krajské správy silnic, milionové půjčky nebo předávání peněz. Knoblochovi členové skupiny přezdívali „Česnek“ (podle německého slova Knoblauch). Úplatky šly například zástupci stavební firmy PORR. Knobloch i Zácha v reakci na obvinění vystoupili z ODS.[73] Zácha měl být Knoblochovi zavázán také bezúroční půjčkou ve výši dvou milionů korun.[74] Podle vyšetřování detektivů měl Knobloch vytvořenou síť kontaktů, která vedla i k členům vlády Petra Fialy. Vedení ODS na konci roku 2023 kvůli kauze rozpustilo svou přerovskou buňku, která byla znovu složena v březnu 2024.

Kampelička
Petr Fiala
2024
ODS
Premiér Petr Fiala ve svém majetkovém přiznání, které ze zákona má být kompletní, nepřiznal podíl v Podnikatelské družstevní záložně (PDZ) ve výši jednoho milionu korun. Později se začalo rozkrývat, kdo další je členem tohoto jakéhosi “elitního” klubu, z čehož vzešla pochybná historie i transakce.

Kauza ovlivňování veřejných zakázek ve prospěch firmy Syner
Petr Židek
2024
ODS
V dubnu 2024 byl náměstek libereckého primátora, městský a krajský zastupitel Petr Židek (ODS) mezi několika zadrženými při policejní razii v budovách magistrátu Liberce. Zásah se týkal mimo jiné veřejných zakázek, které získala stavební společnost Syner. Mezi podezřelými byl vedle Židka také vedoucí oddělení majetku Lukáš Hýbner.[77] Podle spisu policie dostal Židek 1,7 milionu korun a byt a uplácet ho měl Petr Syrovátko, spolumajitel stavební společnosti Syner a libereckého hokeje. Židek měl na oplátku dlouhodobě (od roku 2018) hájit zájmy firmy při jejích developerských projektech a vynášet jí tajné informace – třeba o podmínkách soutěže na miliardovou opravu plaveckého bazénu. Na jaře roku 2020 měl také Židek pomoci Syneru získat – jako první firmě vůbec – od města covidovou kompenzaci

Copyright © Chráněného autorským právem | Newsphere by AF themes.