30 května, 2024

Mojevlast.cz

Ukončeme vlastizrádné politiky a vraťme Čechy Čechům

Německo se potýká s kriminalitou, problémem jsou mladí cizinci

Berlín – Policie v Německu zaznamenala v loňském roce 5,94 milionu trestných činů, což je meziroční nárůst o 5,5 procenta. Dnes to oznámila spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová, která za obzvláštní problém označila kriminální chování cizinců, zejména těch mladých. Prohlásila, že Německo nebude takové chování tolerovat a že zahraniční pachatelé budou muset zemi opustit mnohem rychleji, než je tomu nyní.

“Vidíme nárůst násilné kriminality a více kriminality u mládeže a u cizinců. V případě násilí pro mě neexistuje žádná omluva, ale jen nulová tolerance,” řekla Faeserová. Za velký problém pak označila prudký nárůst kriminality u cizinců. “Musíme o tom mluvit zcela bez rozpaků,” řekla.

V Německu se zhruba 84 miliony obyvatel policie v loňském roce evidovala více než 2,2 milionu podezřelých z trestných činů, což bylo meziročně o 7,3 procenta více. Největší podíl tvoří skupina starších 21 let. V této skupině policejní statistika uvádí, že asi jeden milion podezřelých byli lidé s německým občanstvím (meziročně o 1,5 procenta více) a přes 744.000 cizinci (meziročně o 15,2 procenta více).

Nejvyšší nárůst kriminality u cizinců je u mládeže od 14 do 18 let věku, kdy bylo meziroční zvýšení o 31,4 procenta. Problémem je také kriminalita neněmeckých dětí, kdy meziroční nárůst byl 30,9 procenta. Vysoký je nárůst kriminality u dospělých cizinců mladších 21 let, který činil 27,4 procenta.

Nárůst kriminality u mládeže spojila Faeserová s pandemií nemoci covid-19. “Vidíme následky pandemie, kdy nebyla škola, nebyla přátelství, chyběla zájmová činnost, to vše se podepsalo na psychice,” řekla. Pandemická omezení přitom původně zafungovala jako brzda u kriminality, která se ale od roku 2022 pravidelně zvyšuje. Faeserová v této souvislosti slíbila, že vedle restriktivních kroků v boji proti kriminalitě se Německo zaměří i na prevenci, na práci s mládeží a na integraci cizinců do společnosti.

Pokud jde o druhy trestných činů, největší nárůst se týká počítačových podvodů, kterých se meziročně stalo o 60 procent více. Prudké zvýšení počtu případů, konkrétně o více než 32 procent, Německo zaznamenalo v oblasti migrace a azylového práva. V případě nedovoleného vstupu do země eviduje policie meziroční nárůst o více než 40 procent.

Loni podle bilance spolkové policie do Německa přišlo 127.549 lidí bez dokladů, což bylo o 38 procent více než v roce 2022 a nejvíce od roku 2015. Kvůli přílivu migrantů a činnosti pašeráků Německo loni obnovilo hraniční kontroly s Českem, Polskem a Švýcarskem. Už od podzimu 2015 je střežena také hranice s Rakouskem.

Nárůst je patrný také u násilné kriminality. Loni policie zachytila přes 214.000 takových případů, což bylo o 8,6 procenta více než v roce 2022. Počet vražd se meziročně zvýšil jen mírně, konkrétně o dvě procenta na 2282 případů. Nadále roste počet případů sexuálního zneužívání dětí. Policie zachytila přes 16.000 takových činů, což bylo meziročně o 5,5 procenta více.

I přes nárůst kriminality Faeserová označila Německo za bezpečnou zemi. “Německo nadále patří k nejbezpečnějším zemím světa,” prohlásila.

zdroj: ČTK


 

Copyright © Chráněného autorským právem | Newsphere by AF themes.