Nepokoje občanů,kteří kritzují Fialovo vládu roste

„Požadujeme zřízení dočasné vlády odborníků a vypsání předčasných voleb. Pokud vláda nepodá demisi do 25. září, na celorepublikové demonstraci vyhlásíme právo na odpor podle Ústavy ČR a vyhlásíme nátlakové akce. Už nyní jednáme s odbory, podnikateli, zemědělci, starosty, dopravci a dalšími organizacemi na vyhlášení stávky,“ varovali organizátoři.

Na více než tříhodinové demonstraci proti vládě v Prze na Václavském náměstí bylo podle odhadů policie asi 70 tisíc lidí. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) akci svolaly síly, které se hlásí k proruské orientaci, mají blízko k extremistům a jsou proti zájmům ČR. Někteří organizátoři uvádí číslo ke sto tisísům.

Mezi mluvčími na sobotní akci byli bývalý prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek nebo energetický expert Vladimír Štěpán. Vystoupili také poslanec SPD Jiří Kobza, předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová, kandidát komunistů na prezidenta Josef Skála, ekonom a děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslav Ševčík či právnička Jana Zwyrtek Hamplová.

Jeden z hejhouřilivějších pozitivních ohlasů sklidil předesda strany Právo, Respekt, Odbornost (PRO) Jinřich Rajchl.