30 května, 2024

Mojevlast.cz

Ukončeme vlastizrádné politiky a vraťme Čechy Čechům

Babiš na sociálních sítích: Servilní Fialová vláda zradila republiku a lže

Česká republika podobně jako mnoho dalších zemí přijala povinné kvóty týkající se přijetí. migrantů. Opozice opět zpozorněla a má téma číslo jedna. Především Andrej Babiš pokračuje v nenávistné rétorice. Stačí se podívat na jeho twitterový účet. Píše o tom, že servilní vláda Petra Fialy zradila Českou republiku tím, že se ony kvóty přijaly. Sám přitom v minulosti volal po tom, že by uprchlíci mohli obsadit tisíce volných pracovních míst. Stačí se jen podívat na starší vydání některých médií. Andrej Babiš prostě zase kritizuje něco, o čem toho zřejmě moc neví.

Babiš bránil přijetí migrantů a nakonec kvóty nebyly
Samozřejmě se tento nemajitel Agrofert a skoro prezident oháněl tím, že když byl ve vládě on, diskutovalo se o kvótách více než 24 hodin a on vlastní silou všechno ubránil. Pokud se podíváme na článek z portálu irozhlas.cz, který vyšel 30. září 2021, zjistíme, že při jednání v roce 2018 už tyto kvóty nechtěla většina Evropské unie. Takže k nějakému boji Babiše a jeho věrného druha Viktora Orbána nejspíše nedošlo. Jediné migrační kvóty platily od roku 2015 a formálně vypršely v září 2017. To ještě Andrej Babiš u moci nebyl.

Syrští uprchlíci by mohli pracovat u nás a zaplnit volná místa
Přesně takto se Andrej Babiš vyjadřoval pro média v roce 2015. Stalo se tak konkrétně v září. Opět o tom informoval portál irozhlas.cz. Tehdy byl Babiš ministrem financí. Uprchlíci ze Sýrie mohli pracovat na místech, o která Češi nemají zájem. Babiš toto prohlásil v Lucemburku po jednání ministrů financí zemí EU. „Máme 18 tisíc volných míst pro pomocné dělníky. Pokud naši občané nechtějí obsazovat tyto pozice, tak ano, proč ne,“ komentoval možnost zaměstnávat běžence v Česku.

Situace dnes je poněkud odlišná
Na kvótách participují takřka všechny země Evropské unie. Zuří válka na Ukrajině a migrantů bohužel přibývá. My jsme však nejspíše kvóty již splnili tím, kolik jsme jich právě z Ukrajiny přijali. Situace bys e tedy nijak dramaticky měnit nemusela. Opozice bude nicméně situaci hrotit, o čemž svědčí i vyjádření Romana Vondráčka, který hovořil o tom, že ministr Rakušan je zaprodanec. Sám přitom čile v době vlády hnutí ANO komunikoval s Rusy, dokonce tam i jezdil. Neskutečné. Tlachy o pokutě milion eur za nepřijatého migranta jsou také hodně zajímavé. Prostě se zase nejspíše dělá z komára velbloud, ač s pojmem povinná solidarita z duše nesouhlasím a nemyslím si, že by vláda některé kroky dělala správně.

Zdroje info: Autor, twitter, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/uprchlici-by-podle-babise-mohli-obsadit-tisice-pracovnich-mist-o-ktera-cesi-nestoji-_201509120112_mhornakova, https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/overovna-babis-kvoty-migranti_2109301556_pj

Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády České republiky

 

Copyright © Chráněného autorským právem | Newsphere by AF themes.