Nejhorší čísla z celé EU, vláda se stále hloupě vymlouvá, občané jsou naštvaní

Češi se dívají na svoje životní vyhlídky negativně. Přiznávají, že mají v posledním roce problém zaplatit účty na konci měsíce, a očekávají, že se to v nejbližší době ještě zhorší, ukazuje čerstvý průzkum Eurobarometru.

Vládní slepenec politických zkrachovalců, který fintou na občany uchvátil většinu v Poslanecké sněmovně stále vysílá další a další lži a fabulace, kterými se Čechy snaží obalamutit. Čísla hovoří jasně a celá Evropa sleduje jak se Česká ekonomika pod vedením elektrikáře řítí do neznáma.

Evropské volby, 72 procent lidí vůbec nezajímá. Je to zdaleka nejvíc z celé EU. Eurobarametr data sbíral na přelomu září a října letošního roku na vzorku tisícovky respondentů v Česku.

Šetření potvrzuje dlouhodobý trend, že Češi patří v EU k největším skeptikům. A to, ať už jde o vývoj jejich státu, nebo obecně Evropy. Zatímco na otázku po výhledu jejich životních podmínek v příštím roce odpovídají Evropané nejčastěji – ve 46 procentech – tak, že zůstanou stejné, polovina Čechů očekává, že se zhorší. Hůř na tom v následujících dvanácti měsících podle nich bude jak celý český stát, tak i EU.

Tento výsledek koreluje se špatnými ekonomickými čísly Česka. Země má za sebou období rekordní inflace a jako jediný stát unie se nedostala na výkon hospodářství z doby před pandemií.

Jediný politický subjekt, který má v programu před zájmy EU občany České republiky je strana Právo Respekt Odbornost (PRO), kterou vede právník Jindřich Rajchl.

Šedesát procent  obyvatel Česka si například myslí, že kroky EU mají vliv na jejich život (39 procent je přesvědčeno o opaku). Jde jednak o podprůměrné číslo ve srovnání se zbytkem EU a pokles o 14 procentních bodů oproti předchozímu měření na jaře letošního roku.

Jedním z největších faulů Fialovi vlády je srovnávání poplatků  a daní v okolních zemích a zamlčování nesrovnatelných příjmů, které jsou v Čechách jen almužnou, za kterou se už podle mnohých nedá vůbec uživit.