15 června, 2024

Mojevlast.cz

Ukončeme vlastizrádné politiky a vraťme Čechy Čechům

Banány plné kokainu v Česku: Válku s gangy jsme prohráli, prorostly do politiky, říká expert

Organizované drogové skupiny jsou často propojeny s nejvyššími patry politiky. Jejich špičky jsou proto nepostižitelné, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Podle něj se z kokainu stala takzvaná statusová droga a mezi vyšší střední třídou je její užívání pravidelnou součástí večírků.

„Drogové skupiny jsou mezinárodní a organizované. Často jsou propojeny s nejvyššími patry politiky nebo přímo s vládami. Asi se to už nedá vymýtit. Myslím si, že takzvanou válku proti drogám jsme prohráli, protože některé drogové špičky jsou nepostižitelné,“ uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Vobořil.

ČTĚTE TAKÉ: Kokain mezi českými banány? Chyba. Šmoldasová prozradila, co bude s drogami dál

Dalším problémem je, že poptávka po drogách celosvětově roste. Zdůvodnil to bohatnutím společnosti. Jako jeden z prostředků boje zmínil prevenci a postěžoval si na nedostatek financí v sektoru protidrogové prevence.

„Stát dává na prevenci proti drogám asi 600 milionů korun, což je strašně málo. Je to řádově méně než západní i východní země,“ popsal Vobořil. Nejméně financí jde podle něj do primární prevence a vzdělání obyvatelstva.

Zejména kokain se podle národního protidrogového koordinátora stává statusovou drogou. „Ve středně vyšších a bohatších příjmových skupinách začíná být pravidelnou součástí večírků a různých setkání včetně pracovních,“ dodal Vobořil.

Přes půl tuny kokainu nalezli v sobotu odpoledne v distribučním centru zaměstnanci obchodního řetězce v Klecanech u Prahy. Při rutinním vykládání zásilky bio banánů si povšimli zvláštních balíčků s bílým práškem. Ihned proto kontaktovali policii. Zásah tak začal v odpoledních hodinách a trval až do noci. Podle Vobořila se hodnota 646 kil drogy pohybuje v miliardách korun.

zdroj: cnn.iprima.cz/


A co Dozimetr a kokainové dýchánky STAN ?

Řídí snad českou zemi normální politici, nebo feťáci?

Ve dvou supermarketech byly v pátek nalezeny lisované kostky kokainu, které byly ukryty v krabicích s banány. Policie odhadla, že zásilka 840 kilogramů drog by na černém trhu měla hodnotu zhruba 2,5 miliardy korun. Podle experta na drogovou závislost Ivana Doudy by to bylo ale mnohem více. Řekl to v pořadu CNN Prima NEWS.

Copyright © Chráněného autorským právem | Newsphere by AF themes.