15 června, 2024

Mojevlast.cz

Ukončeme vlastizrádné politiky a vraťme Čechy Čechům

O střelbě Jurečka věděl dřív, lži, morální dno drží po hromadě vládní pěti slátaninu dezolátů

O střelbě Jurečka věděl dřív, než říká, tvrdí podřízený. O čem dalším lže, ptá se politolog

Kdy se ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) dozvěděl o střelbě na pražské filozofické fakultě? V nedělním vyjádření tvrdil, že informace o krvavém masakru během vánočního večírku jeho resortu neměl. Ačkoliv dostal v 17 hodin zprávu o svolání mimořádného jednání vlády, na telefonu si ji dle svých slov přečetl v 18:26. Podřízený ale pro MF DNES uvedl, že Jurečka lže. Společně se o střelbě měli bavit již kolem 16. hodiny, uvádí deník. Jak sdělil CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš, je otázkou, v čem dalším ministr národu ještě může lhát.

„Dostal jsem informaci o svolání mimořádné vlády v 17 hodin. Na mobilu, který jsem používal v tu dobu, jsem si zprávu přečetl v 18 hodin a 26 minut. V ten okamžik jsem na ni také odpověděl. Okamžitě jsem dával vyjádření pro veřejnost na sociální sítě,“ sdělil ministr po nedělním vysílání pořadu Otázky Václava Moravce.

„Kdybych měl informace v reálném čase po 16. hodině, rozhodně by to setkání skončilo dřív asi jako na ministerstvu kultury,“ zdůrazňoval. Jenže právě v této věci má dle podřízeného Jurečka lhát. Redakci MF DNES sdělil, že se s ministrem právě na téma střelby na fakultě bavil kolem 16. hodiny.

ČTĚTE TAKÉ: Jurečkovo přešlapování je za hranou, večírkem si zničil pověst, říká politolog. Vyměnil by ho

Ve vyjádření, které Jurečka MF DNES v neděli prostřednictvím mluvčí poslal, toto tvrzení úplně nevyvrátil. „Nikdy jsem nepopíral, že bych v průběhu odpoledne neslyšel kusé informace o střelbě, zabral jsem se však do diskuse se svými zaměstnanci a nevěnoval bohužel patřičnou pozornost vývoji situace na filozofické fakultě,“ uvedl.

zdroj: CNN Prima NEWS


KOMENTÁŘ: Fiala zbaběle podržel Jurečku a ponechal ho u koryta. Po triumfu nad Babišem přitom sliboval opak

Když už se veřejnosti konečně dostalo z úst Mariana Jurečky vysvětlení jeho účasti na vánočním večírku v době střelby na fakultě UK, nasadil všemu pomyslnou korunu premiér Petr Fiala. Zatímco šéf lidovců v neděli uvedl, že uvažuje o rezignací, předseda vlády okamžitě reagoval, že nic takového se dít nebude. Prý mu stačila omluva, ostatně jako vždycky, když jeho ministři něco provedou. Už jen tím padl šéf vlády na morální dno vedle svého místopředsedy. V případě Jurečky se totiž opravdu nedá mluvit o omluvě, spíš jen o chabé a hloupé výmluvě.

Na úvod je fér podotknout, že vcelku lehce může na večírku v rámci dobré zábavy a třeba i alkoholického opojení dojít ke ztrátě pojmu o čase i o tom, co se děje kolem. Zažil to snad každý z nás. Dalo by se tedy přistoupit na argument ministra práce a sociálních věcí, že když zrovna řádil střelec na FF UK a Česko čelilo nejhoršímu vražednému útoku v samostatné historii, Marian Jurečka se v té době nedíval na telefon a užíval si atmosféry vánočního večírku, který nechal zařídit pro svůj resort.

zdroj: extra cz

 


KOMENTÁŘ: MOJEVLAST.CZ

Český občan nejspíš musel úplně oslepnout a ohluchnout, protože například jen v Německu probíhají obří demonstrace o otřásá se celá země, za daleko menší problémy. Ale Češi opět mlčí. Pak nemůže být divu, když hladina morálního  bahna je v České republice na dalším vzestupu a rozlívá se do nekonečna. Možná proto, že Češi hranici morálky a slušnosti už zřejmě vůbec nemají?

Copyright © Chráněného autorským právem | Newsphere by AF themes.