|

Tradiční strany zprofanovaly demokracii

Po privatizaci a svobodném rabování vlastní země se Češi scházejí před volbami nejen u vyžraného krámu, ale nevídaně rychle zadluženého.

Touha po svobodě a demokracii se rychle po sametové revoluci  zvrhla v touhu po zbohatnutí. Doslova za každou cenu se privatizační hyeny pakovaly státními milióny z aktiv firem, které zaživa trhaly na kusy a kousky, aby je mohly spolykat a začít se dávit dalším sousty.

Česká společnost se stále více rozděluje, a to přináší živnou půdu pro populistická uskupení, která se více angažují s agresivním marketingem pod rouškou politických slibů. Prospěch pro občanskou společnost končí uzavřením volebních uren, pak už se jen formují nové party, který dál rabují veřejné rozpočty za přihlížení státních úředníků.

Krásná Česká země ekonomicky strádá pod tíhou loupeživých band, které se neštítí stát oškubat o jakýkoli příjem z prosperujících aktiv. Zatím co v západních ekonomikách se objevují státní podniky v oblasti zbrojní výroby, a dalších oblastech strategické infrastruktury, tak Češi sledují jako to vypadá, když neumíte už nic vyrobit a jste závislý na zemích, které jsou soběstačné, umí si poradit sami a nemusí čekat ve frontě, co na ně zbyde.

Vydrží zchudlí Češi další raketové zdražování, nebo je zoufalá situace začne vyhánět za živobytím za hranice tam, kde se žije násobně lépe, než v zemi zaslíbené politickým falešníkům, bezcharakterním podrazákům a nemravným prospěchářům bez ostychu, schovávajících se za svobodu a demokracii.

V Čechách vznikají nové strany, které volají po potírání ekonomické kriminality s politickým kontextem a nastartování zdravých a osvědčených ekonomických modelů. Stačí asi jen méně krást a loupit jako tradiční strany včele ODS a ČSSD, které po třiceti léty přivedly Česko tam, kde je.

Prorůstání soukromých zájmů do veřejných v Čechách už  zmítá mediální prostor, který dávno plní ostudou daleko za hranicemi České republiky.

Pravicové strany jsou prolezlé korupčními skandály a levicové navíc úplně ztratily svou tvář a čitelnost pro lidi.

 

 

Podobné příspěvky