Prominenti jako za socialismu? Vakcíny přednostně pro úředníky?

Vrací se opět prospěcháři a vyžírkové, hrající si na prohnilé socialistické prominenty, kteří si žili nad poměry z daní pracujících, jež sdírali ve fabrikách a na polích?

Babiš a Blatný neočkují potřebné. Vakcínu dali svým úředníkům.

Vedení Státního zdravotního ústavu rozdělilo tisícovku vakcín mezi své pracovníky a jejich příbuzné. S ohroženými skupinami, které by podle všech verzí očkovací strategie měly být očkovány přednostně, mají pramálo společného.
Minulý týden dostali v kancelářích Státního zdravotního ústavu v Praze zprávu. Přijdou vakcíny na covid-19 a je potřeba je co nejrychleji použít.

Koncem týdne skutečně dorazily. Tisíc nedostatkových dávek od společnosti Pfizer/BioNTech. A zároveň s nimi přišel zaměstnancům ústavu e-mail. Byla v něm tabulka s výzvou, ať se zájemci zapíší na termíny očkování.

Očkovací vakcíny, na které ve stejné době čekaly například desítky zařízení pro nejvíce ohrožené seniory, byly zakrátko v kancelářích rozebrány.

Jak napovídají přehledy a termíny očkování, vakcínu dostávají pracovníci Státního zdravotního ústavu právě v těchto dnech. Tedy v době, kdy je v Česku podle zprávy ČTK naočkováno pouhých šest procent domovů pro seniory, postižené a se zvláštním režimem.

Rozebráno! Seznam Zprávy mají excelové tabulky, podle nichž se ve Státním zdravotním ústavu očkovalo.

Jak se to s vakcínami ve Státním zdravotním ústavu dělalo, si Seznam Zprávy nechaly od několika pracovníků popsat.

„Já jsem se prostě zapsala, když to přišlo. Jestli se to ještě rozdělovalo nějak jinak, to nevím,“ říká například Zdeňka H., která v ústavu působí v sekci pokusných zvířat.

V tabulkách očkovaných, které má redakce k dispozici, byla zapsána na třetí straně. Redakce tedy zná celé jméno, ale stejně jako u dalších pracovníků ústavu se rozhodla ho v plném znění nezveřejnit.

Na otázku, zda patří do rizikové skupiny, ke které by se měla vakcína na covid-19 dostat prioritně, Zdeňka H. přesvědčivou odpověď nedala.

„Tak asi jo. Pokud ty vakcíny tady jsou, tak asi v riziku jsme,“ řekla.

Já přece chodím do terénu

Do tabulky očkování se stejně zapsal i další zaměstnanec ústavu František K.

Pracuje na oddělení, které se zabývá hygienou vody. Redakci potvrdil, že už má očkování za sebou a domnívá se, že spolu se svými kolegy riziku nákazy covidem-19 vystaven je.

Já jsem lékař, chodím také do terénu, naposledy jsme s kolegy třeba řešili problémy na několika vodovodech, navštěvovali jsme provozovatele, starosty a setkáváme se prostě s různými lidmi. Máme sice roušku, ale nevíme, jestli ti ostatní jsou, nebo nejsou nakažení,“ obhajuje přednostní přidělení vakcíny František K.

„No tak už nejsem nejmladší, těch vakcín bylo dostatek, tak se prostě přihlásili ti, co o ně měli zájem,“ dodává.

Podle harmonogramu očkování i podle výpovědí některých pracovníků se kromě zaměstnanců ústavu k nedostatkové vakcíně dostávají nyní také jejich příbuzní.

Například spolu s Františkem K. jsou v tabulce ale uvedeni i další čtyři jména stejného příjmení.

„Ano, tohle je možné, ale kolik jich bylo a jací to jsou příbuzní, to vám neprozradím, já o tom tady nerozhoduju, obraťte se na vedení,“ říká oslovený pracovník Státního zdravotního ústavu.

V tabulce očkovaných figurují veskrze všichni zaměstnanci Státního zdravotního ústavu a podle stejných příjmení lze usuzovat, že nechávají naočkovat i své blízké.

číst celý článek…

zdroj:www.seznamzpravy.cz

Podobné příspěvky