Vzniklo nové hnutí Přísaha

Hezký den vám všem!

Děkuji vám všem, kteří se díváte online, i vám, kdo jste přišli.

Vím přesně, na co teď myslíte. Proč? Proč chce bývalý polda, šéf ÚOOZ jít do politiky. Rozumím vám. Vím přesně, co tím chcete říct.
Mnozí si myslí, že politika je smutný cirkus. Většina z vás, že to je totální bahno. A já vám to neberu.
Plně si uvědomuji vážnost situace, ve které se teď všichni nacházíme. Naše země je uprostřed mimořádné zdravotní krize, jejíž zákeřnost spočívá také v tom, že ji ne všichni pociťují stejně. Na jedné straně jsou sestřičky, ošetřovatelé a lékaři, kteří už nemají odkud brát, protože několik měsíců v nepřetržitých službách. Na straně druhé lidi, kteří museli zavřít svoje hospody a obchůdky, živnosti a jejich život se zásadně omezil a přišli o všechno.
A jaká je naše společná reakce na to celé? Apatie, smutek a nedůvěra ve stát. Stáhli jsme všichni se do sebe, do svých rodin a řešíme pouze naše bezprostřední okolí. Na stát se už nespoléháme, máme pocit, že nám stejně nepomůže.
Tohle já ale nechci akceptovat. 30 let jsem pracoval pro stát a pro naše lidi. Pracoval jsem na tom, aby spravedlnost platila pro všechny. Pro úplně obyčejné lidi, kteří chodí do práce, platí složenky a večer chtějí uložit své děti spát s tím, že to celé má nějaký smysl. Že jsou jasná pravidla, která platí pro všechny a je jedno kde žijí a kolik berou.
Ti lidé nechtějí, aby za ně stát řešil jejich problémy, nechtějí ani slyšet, že všechno vbude dobré.
Chtějí jenom jedno.
Stejná pravidla pro všechny.
Stejnou spravedlnost pro všechny.
Jednoduše a důsledně vymahatelnou.
Co ale teď místo toho dostávají? Nepřehledná nařízení, která se mění každý den. Ohýbaní pravidel pro vyvolené. A vakcíny pro ještě vyvolenější.
Za svoji kariéru jsem potkal nespočetně grázlů, zlodějů, lumpů a zločinců. Čelil jsme neskutečným tlakům, kdy si politici mysleli, že si nás budou vodit, kam chtějí a že budeme dělat to, co nám řeknou. Ale nikdy za celých těch 30 let jsem neuhnul. Nikdy jsem neudělal nic, o čem bych nebyl přesvědčen, že udělat musím, protože je to jediná správná cesta.
Jediná spravedlivá cesta.
Za svůj každý krok jsem vždy přebíral plnou odpovědnost a přesně tak to chci dělat i nadále.
Víte, když jsem napsal knihu o svém životě a jezdil s ní po republice po debatách, vždy na konci zůstali lidi, kteří si se mnou chtěli povídat. Nebo mi chtěli říct o problémech, které je potkaly. Často šlo o soudní spory, které trvají léta, nevyřešené staré křivdy nebo celkový pocit nespravedlnosti a bezmoci.
Jsem rád, že se na mě lidi obracejí, zároveň si ale uvědomuji, že to tak není správně. Žádný člověk, ani Šlachta, nemá řešit tyhle věci. Jediný, kdo to řešit má a musí, je náš stát.
Proto jdu do toho. Chci spravedlivé Česko, a jdu do politiky. Zakládám politické hnutí. Bude se jmenovat Přísaha.
Uvědomuji si, že to nebude lehké. Ale právě proto to dělám. V životě jsem měl nespočet možností, kdy jsem si mohl vybrat jednodušší, pohodlnější cestu. Často jsem slýchával, že všichni jedou z Prahy do Brna a jedině Šlachta jede v protisměru. Nikdy jsem si ji nevybral. Vždycky jsem si vybral tu složitější, o které jsem byl přesvědčen, že je ta správná. I když mi ostatní říkali, že na to doplatím.
Cíl už tedy víte. Jaká k němu vede cesta? Zakládám Přísahu a chci s ní kandidovat už teď v podzimních parlamentních volbách. Vyzývám všechny lidi, kteří to vidí a cítí stejně, aby se ke mně připojili. Jako dobrovolníci, sympatizanti, odborníci. A samozřejmě i jako kandidáti do jednotlivých krajů. Je spousta dobrých lidí, kteří nemohou v současných stranách jednat podle svého svědomí a podle svých hodnot. A já vás vyzývám, přidejte se ke mně.
Tihle se už přidali.
Chtěl bych vám představit lidi i kvůli kterým do toho jdu. Za normálních okolností bych chtěl, aby tady stáli se mnou. Protože to ale kvůli bezpečnosti nejde, je covid, jsou opatření a tak jsem šťastný, že jsou tu alespoň online.
Jsou to lidi, se kterými komunikuji už rok. Potkali jsme se na debatách, pak jsme si psali na Facebooku a pak každý čtvrtek jsme spolu měli pravidelné streamy. Týden co týden jsme se potkávali. A teď nám budou pomáhat se sbíráním podpisů a založením hnutí.
Jsem rád, že jsou tu se mnou. Pomáhají nám se vším, se sbíráním podpisům, se stavěním hnutí. Já vám děkuji.
Vždycky jsem se raději bavil s lidmi na ulici, než vysedával po kancelářích. A tak to bude i teď. Vím, že je situace složitá. I přesto jsme s týmem přišli na dva bezpečné způsoby, jak se setkávat.
Jako první jsou drive-in debaty. Nechali jsme se inspirovat autokiny, která i teď fungují. Taková autokina bez kina. Se Šlachtou. Ta první debata bude už zítra v Pasohlávkách u Brna. Budu rád, když dorazíte. Registrační formulář a všechny informace najdete na www.prisaha.cz.
Samozřejmě splňujeme všechny hygienická kritéria, které teď jsou v platnosti. Všude bude dezinfekce, všichni budou v autech, já budu sám stát vepředu, otázky mi můžete pokládat online a roušky jsou absolutní samozřejmostí. Je to jediná a bezpečná cesta, jak se v dnešní době s lidmi potkávat, abychom dodrželi přesné podmínky, které jsou stanovené. A já jsem první, který by nechtěl nikdy nikoho omezit..
Taky budu sbírat podpisy po republice pro založení hnutí. Všichni víte, že je potřeba 1000 podpisů pro založení. Opět, formou drive-in, tedy vždycky bude označené místo, tam můžete bezpečně přijet autem, podepsat petiční arch a můžete jet dál. Systém je velice podobný komunálním volbám na podzim.
Protože nechci opravdu žádný klub pro vyvolené, rozjedeme se s týmem po celé republice. Už zítra budeme mít první 3 stánky v Brně, Mikulově a samozřejmě u mě doma v Pohořelicích. Plán stánků na následujících 14 dní najede zas na www.prisaha.cz.
Pokud ale nemáte čas, nebo se nemůžete zastavit u stánku, tak podpisové archy najdete taky na našem webu. Stačí je jenom vytisknout a poslat. Budu za to rád, vážím si každého podpisu, který od vás dostanu.
Teď k tomu hlavnímu. Co konkrétně chci udělat pro zlepšení spravedlnosti v Česku?
Šlachta, čím prošel, co se psalo a spekulovalo.
Ekonomická trestní činnost. Rozpočet, veřejné finance. Nikdo se mocným nekouká pod prsty, zvlášť teď, když se řeší jen covid, a výsledkem jsou předražené veřejné zakázky šité na míru spřáteleným podnikatelům. Chci, aby se Policie kompletně odstřihla od jakéhokoliv politického tlaku a aby policajti mohli dělat to, k čemu jsou určení. Vymáhat právo a měřit každému stejně. Aby mohli dělat svoji práci a aby nikdo nebyl nedotknutelný, mimo zákon.
Chci obnovit specializovaný policejní útvar, který bude dělat jen ekonomickou kriminalitu.
Chci zamezit odchodu zkušených a šikovných lidí ze státní správy. A tím nemyslím jenom policajty, hasiče, vojáky, ale taky hasiče a dobré státní úředníky. Myslím, že teď je přesně doba, kdy je vidět, jak ministerstva fungují.
Chci prosadit zrychlení práce soudů, nejednotnost rozhodování a chci zřídit specializaci soudů na závažnou trestnou činnost.
Chci, aby se konečně přijal zákon o lobbingu. Není normální, že několik lidí si myslí, že si může kompletně rozdělit naši republiku bez toho, aby se někomu zpovídali, beztoho aby je někdo volil a kontroloval.
Chci spoustu dalších věcí. Zachovat českou identitu. Dostupné a bezpečné české potraviny. Chci skutečně spravedlivé školství bez ohledu na kraj, ve kterém žijete. Chci větší sociální mobilitu, aby byli podmínky ke startu pro všechny stejné. To, že tady máme covid, neznamená, že ostatní problémy zmizely. Nezmizely.
Už teď pracují expertní týmy v oblastech ekonomiky, školství, zdravotnicí, bezpečnosti, krizového řízení. Postupně představíme jejich garanty i řešení, která budeme prosazovat. Některá ta jména budou velmi zajímavá. Budeme představovat řešení, která budeme prosazovat.
Moje loajalita je k České republice a pracuji pro ni. To samé chci od každého, kdo se k nám, k Přísaze, přidá.
Už teď slyším všechny výtky, titulky, které přijdou.
„Od policajta k politikovi je dlouhá cesta. To nebude jenom tak.“
Souhlasím. Ale jak jsem říkal, já jsem si jednoduché cesty nikdy nevybíral. Už nemůžu poslouchat o tom, jak je tahle zem rozdělena na několik nesmiřitelných táborů. To vůbec není pravda. Není konzervativní Česko a liberální Česko. Není pro evropské a ani anti evropské Česko. Není staré a mladé Česko. Je jeden český národ, ve kterém lidi věří na poctivou práci a stejný metr všem.
Otázka, která se určitě taky objeví, a vím, že se objevuje a politologové budu mít velkou radost. Jestli jsme levicové nebo pravicové hnutí. A moje odpověď je ani jedno. Jsme hnutí spravedlivého středu. Jsme hnutí, které nechce zvyšovat daně lidem a živnostníkům, nechce zvyšovat věk odchodu do důchodu, které chce dostupnou a včasnou zdravotní péči pro všechny naše občany. Zároveň jsme ale hnutí, které dbá na bezpečnost a dodržování pravidel a bude velmi důsledné v řešení migrace. To je spravedlivý střed.
Pak se mě budete ptát, odkud na to mám peníze. Odpověď vás zaskočí. Nemám peníze. Nestojí za mnou žádný podnikatel, žádný miliardář a jak víte, ani já žádný miliardář nejsem. Jak asi víte, protože 30 let jsem sloužil pro stát. Takže jsem si na to s mým dlouholetým kamarádem Tomášem Sochrem vzal půjčku. Ano slyšíte dobře. Na to, abychom se mohli ucházet o hlasy voličů ve volbách jsem si vzal půjčku. Protože chci, aby za tím byly moje peníze, a protože nechci, aby mě někdo vlastnil.
A teď. Je úplně jasné, že na to nebudu sám. Přemluvit k politice nové lidi je těžké. Mluvil jsem s nimi, obcházel jsem je a těch debat jsem zažil hodině. I když jsou hospůdky zavřené, tak jsem mluvili s lidmi přes Facebook. Politik je v poslední době spíše nadávka. A ti, kteří se do politiky naopak ženou, mají často úplně jiné úmysly a hodnoty, než mám já.
Já o tom vím své. Za svůj život jsem vedl týmy o velikosti stovek lidí. Vím, jak těžko se hledají, motivují a udržují.
Teď bych vám chtěl představit první z nich. Tým lidí, kteří se mnout to hnutí staví, prošli se mnou kus života, někdy desítky let. A jsou to sakra pracovití lidi. Dovolte mi je vám představit, aby to nebyla show jednoho muže.
TOMÁŠ SOCHR – Můj nejbližší spolupracovník, u policie, celní správy, kamarád, přítel. Necouvl před jakýmikoliv tlaky, ani v osobním životě. Má mou naprostou důvěru. Člověk, který taky absolvoval Akademii FBI v Quanticu ve Spojených státech.
JARKA PAUCHOVÁ – Tak jak ostatní v politice mají problém se ženami, já ten problém nemám. Jarka jde do toho s námi Aby to nebylo jen o mužích, mám kolem sebe spoustu inteligentních a krásných žen. Proto vám představuji první z nich – Jarka Pauchová. Žena, která se dlouhodobě věnuje sociálním otázkám speciálně se zaměřením na zdravotně postižené.
JIRKA KOMÁREK – Jeden z mých nejbližších spolupracovníků už spousty let. S ním jsme často zůstali obnaženi sami proti všem Je to člověk, který necouvnul před jakýmkoliv tlakem. Ani když se jednalo o snahy uplatit ho nebo o fyzické výhružky. Snahy o likvidaci jeho osoby. Vždy šel cestou práva. Jsem hrdý, že s ním mohu spolupracovat.
EVA GAJDOŠÍK – Podnikatelka, právnička, naprosto energická žena dáma. Zlínský kraj. U nás bude mít na starost starost o živnostníky, těším se na spolupráci!
JARDA PELC – Člověk, který vyzval k rezignaci policejního prezidenta. Taky jeden z mých nejbližších lidí. Držák. Řekl bych o něm, že je držák, člověk, na kterého se dá spolehnout za všech okolností. Jeden u prvních mužů, který položil placku policie Tuhému na stůl, jako nesouhlas s reorganizací policie v roce 2016.
Tak, jsem rád že do toho jdeme společně a jdeme za vámi. Jdeme do toho, budeme budeme bojovat o každý hlas. Chceme vás přesvědčit, že tak jako jsme pracovali pro občany, budeme pracovat i dál. To je naše vize.
Já vám děkuji za pozornost.
zdroj:facebook

Podobné příspěvky