Máme kapacity, ale dochází vakcíny

Kraje hlásí připravenost, vláda hlásí nižší dodávky vakcín. Taková je realita dodávek vakcín z EU. Sliby, které EU garantovala a sliby národních politiků nebudou dodrženy v původních objemech.

Dá se předpokládat, že z krátkého a dynamického proočkování populace bude příběh na celý rok, ale podle informací výrobců zatím není známo, jak dlouho bude očkování chránit.

Na celém světě to nikdo neví a ani vědět nemůže, protože se to prostě neví u žádného nového očkování. Zdali bude očkování chránit před nákazou dobu v řádech týdnů nebo měsíců bezpečně nelze určit. Teprve zkušenosti budou tím, co určí časem bezpečnou dobu, po kterou budou vzniklé protilátky očkované chránit. 

Díky logistice a především práci politiků EU může být paradoxem i to, že někteří se nedočkají prvního očkování, zatím co jiní budou očkováni už po druhé.

Zejména místní papaláši a kmotři mohou mít s přednostním očkováním problém, protože veřejnost bude více na nemorální předbíhání dohlížet.

Prostor pro lidský hyenismus bude mít možnost díky nedostatku vakcín doslova kvést.

  • Logistický chaos  začíná nabírat na obrátkách
  • Z 10 miliónů Čechů dostalo vakcínu pouhých 200 tisíc vybraných  lidí a papalášů
  • Na druhou dávku čeká 180 tisíc lidí

Premiér Babiš poslední nepříjemné zprávy po jednání vlády přenechal  více premiérovi Hamáčkovi. Pozitivní zprávy, které by zapadaly do marketingu hnutí ANO asi nebyly.

Podobné příspěvky