Kraje hlásí připravenost, vláda hlásí nižší dodávky vakcín. Taková je realita dodávek vakcín z EU. Sliby, které EU garantovala a sliby národních politiků nebudou dodrženy v původních objemech.

Dá se předpokládat, že z krátkého a dynamického proočkování populace bude příběh na celý rok, ale podle informací výrobců zatím není známo, jak dlouho bude očkování chránit.

Na celém světě to nikdo neví a ani vědět nemůže, protože se to prostě neví u žádného nového očkování. Zdali bude očkování chránit před nákazou dobu v řádech týdnů nebo měsíců bezpečně nelze určit. Teprve zkušenosti budou tím, co určí časem bezpečnou dobu, po kterou budou vzniklé protilátky očkované chránit. 

Díky logistice a především práci politiků EU může být paradoxem i to, že někteří se nedočkají prvního očkování, zatím co jiní budou očkováni už po druhé.

Zejména místní papaláši a kmotři mohou mít s přednostním očkováním problém, protože veřejnost bude více na nemorální předbíhání dohlížet.

Prostor pro lidský hyenismus bude mít možnost díky nedostatku vakcín doslova kvést.

  • Logistický chaos  začíná nabírat na obrátkách
  • Z 10 miliónů Čechů dostalo vakcínu pouhých 200 tisíc vybraných  lidí a papalášů
  • Na druhou dávku čeká 180 tisíc lidí

Premiér Babiš poslední nepříjemné zprávy po jednání vlády přenechal  více premiérovi Hamáčkovi. Pozitivní zprávy, které by zapadaly do marketingu hnutí ANO asi nebyly.